Anasayfa / Bilecik / Bilecik Kent Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Bilecik Kent Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Bilecik Kent Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Bilecik Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bilecik Kent Müzesi Hakkında;

Bilecik Kent Müzesi, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Bilecik kent merkezine bağlı İstiklal Mahallesinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

Bilecik Kent Müzesi 1794’te iki katlı jandarma binası olarak inşa edilmiştir. Alt kat hapishane olarak kullanılmıştır. Yunan işgalinde tamamen yanmış olan binanın enkazı üzerine işgalden sonra iki kat olarak adliye binası inşa edilmiştir ve aynı şekilde alt kat cezaevi olarak kullanılmıştır.

1996 yılında cezaevinin yeni yapılan binasına taşınmasıyla birlikte Müze olarak kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilmiştir. Bu bina 2005 yılındaki restorasyon-teşhir-tanzim ve çevre düzenlemesi çalışmalarından sonra 2006 yılından itibaren müze olarak hizmet vermektedir. Müzede arkeolojik ve etnografik eserler yer almaktadır. Balmumu heykelleri, bilgilendirme kioskları, sergi ve eğitim salonları ile hizmet vermektedir.

Bilecik Kent Müzesi Ziyaret Saatleri

Bilecik Kent Müzesi perşembe günü hariç haftanın her günü 08:30 17:30 saatleri arasında ziyarete açık konumdadır

OKUMALISIN  Kuşadası Davutlar Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Bilecik Kent Müzesi Nerede?

Bilecik Kent Müzesi Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Bilecik kent merkezine bağlı İstiklal Mahallesinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

Bilecik Kent Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan şehir içi otobüsleri ile gelebilirsiniz.  Ya da şehir merkezden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler, önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan Dedeoğlu Cd. ve Hükümet Cd. Üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir