Anasayfa / Bilecik / Bilecik Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Bilecik Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Bilecik Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Bilecik Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bilecik Saat Kulesi Hakkında;

Bilecik Saat Kulesi, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Bilecik kent merkezine bağlı İstiklal Mahallesinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

Bilecik Saat Kulesi’nin yapılış tarihi 1902 yılına kadar uzanmaktadır. Sultan 2. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yıl dönümü sebebiyle valilere, saat kulesi yapımıyla ilgili ferman gönderilmiştir. Bu ferman neticesinde 1907 yıllında II. Abdülhamit döneminde, Ertuğrul mutasarrıfı Musa Kâzım Bey tarafından inşa edilmiştir.

Saat Kulesi, 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Toplam yüksekliği 16 metredir. Bu özelliği sonucunda şehrin her yerinden rahat şekilde görülmektedir. Kule, yukarıdan aşağıya doğru genişleyen dört dikdörtgen prizmadan oluşmaktadır. Alttaki iki kat kesme ve moloz taştan inşa edilmiştir. Üst katlar inşa edilirken ahşap malzeme kullanılmıştır. Kule 1987 yılında Bilecik Valisi Adil Yazar tarafında restore edilmiştir. Günümüzde sağlam bir şekilde ayakta durmaktadır.

Bilecik Saat Kulesi Nerede?

Bilecik Saat Kulesi, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Bilecik kent merkezine bağlı İstiklal Mahallesinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

OKUMALISIN  Ertuğrul Gazi Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Bilecik Saat Kulesi Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan şehir içi otobüsleri ile gelebilirsiniz.  Ya da şehir merkezden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler, önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan Atatürk Blv. ve Ertuğrul Gazi Cd. Üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong  Giriş Ücretleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir