Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Bilecik’te Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yaşayan Şehir Müzesi, Bilecik ilinin merkezinde şehrin kültürel, tarihsel ve geleneksel örf ve ananelerini, yaşanmışlıkları ve yaşam tarzları sergilenmektedir.

Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi Hakkında;

İki katlı olarak dizayn edilen müze binasında, Balmumu heykeller, üç boyutlu Bilecik animasyonları, interaktif uygulamalar, Sosyal Hayat, Eğitim ve Konferans alanları, sergi salonları ve yöresel Lezzetlerin sunum yapıldığı alanlar bulunmaktadır.

Osmanl Devletinin kuruluş yıllarını anlatan Müzenin  ilk bölümünde bu temaya uygun olarak, Manken ve heykeller yardımıyla modellenmis dönem kıyafetleri, tarihi değeri bulunan çeşitli eşyalar bulunuyor. Bu Bölüme girdiğinizde sizi Ertuğrul Gazi Heykeli ve yanında askerleriyle sizi karşılamasıda bir hayli güzel ( Bu Heykel için Engin Altan Düzyatan isimli sanatçı model olarak kullanılmış)

Müzenin En İlgi çeken Bölümü olarak Cumhuriyet odasından bahsedersek; 5 Aralık Atatürk’ün Bilecik’e gelişi anısına yapılan bir bölümdür. Bu özel günü hatırlatan gazete ve dergileri görebilirsiniz.

OKUMALISIN  Dursun Fakih Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Bilecik Yaşayan Şehir Müzesinde Ayrıca; Fotoğraf çekinmek için oluşturulmuş alan bulunuyor. Bu alanda Alp kıyafeti giyip Alp olabilir veya Geçmiş Döneme ait Bayan Kıyafetleri giyerek hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Hediyelik olarak ise Kendinize ait para yapabilirsiniz.

Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi Giriş Ücreti;

Yaşayan Şehir Müzesi Giriş Ücretsizdir..

Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi Ziyaret Saatleri;

Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası,

Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: Bahçelievler, Uzun Sk. No:2, Merkez-Bilecik

Tel: (0228) 214 91 17

Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Yaşayan Şehir Müzesi, Bilecik ilinin merkezinde bulunduğundan dolayı ulaşım oldukça kolaydır. Eskişehir-Istanbul Asfalt Yolu’nun Atatürk Bulvarı’nın sol tarafında, Bahçelievler Mahallesi anayol kenarında Gençlik Merkezi karşısında yer almaktadır.

OKUMALISIN  Selçuklu Gözetleme Kuleleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.