Bilim Üsküdar Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Bilim Üsküdar Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bilim Üsküdar Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Sergi Alanları ve Bilim Merkezinde bulunan Aktiviteler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Bilim Üsküdar Nerede?                                 

İstanbul ilinin Üsküdar ilçe sınırları içerisinde Ünalan olarak bilinen mevkide bulunmaktadır. Bilim ve Bilimsel düşüncelerin toplumun tüm kesimine öğretilmesini hedefleyen öğrenme merkezidir.

Bilim merkezi, özellikle ilk ve orta öğretim düzeyindeki 6-14 yaş arası çocukları hedefleyen bir merkezdir. Bilimsel, Akılcı, Meraka, keşfetmeye dayalı, eleştirel ve deneyimsel düşünmeye teşvik eden bir yerdir.

Birbirinden farklı öğrenim seviyesindeki çocuklar bir araya getirip, teknoloji ve bilimi öğretmek amacıyla kurulan bir yerdir. Çocuk Oyun Alanları, Kütüphane ve Sosyal etkinlikler ile birlikte Çocuklar için farklı deneyimler elde etmektedir. Günlük Eğitimler, Uzun Süreli Eğitimler, Çevreci Atölye Eğitimi ve Okul Grupları olmak üzere 4 farklı şekilde eğitim alabilirsiniz.

                Peki, Bilim Merkezinde Neler Var?                    

Planetaryum

Hücrenin yapısı, Doğanın gizemi, Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin yapay görüntüsü özel bir donanımla tavana yansıtılarak uzay hakkında bilgiler vermektedir.

Atölyeler

Astronomi, Havacılık, Matematik, Teknoloji, Fizik, Kimya, Biyoloji ve farklı atölyelerde özgün içerikler ile uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Sergi Alanları

Bu alanda; Vücudumuzun 24 saati ve Duyu organlarımız, Robotik, Finans, Enerji, Doğa ve tıp teknoloji temalı etkileşimli temalar işlenmektedir. Ayrıca Bir Dünya Keşif sergisi ile Dünya’da bulunan gezici sergile anlatılmaktadır.

NOT: 3 yıl süren Deneyep  Teknoloji atölyelerine sınav ile alım yapılıyor.

                           Bilim Üsküdar Giriş Ücreti                     

Giriş ÜCRETSİZDİR.

          Bilim Üsküdar Açılış / Kapanış Saatleri            

PAZARTESİ Günleri Kapalıdır.

Bilim merkezi,  09.00 – 18. 00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Bilim Üsküdar’a Nasıl Gidilir?

İstanbul ilinin Üsküdar ilçe sınırları içerisinde Ünalan olarak bilinen mevkide bulunmaktadır. Ulaşım oldukça kolaydır.

Bilim Üsküdar’a Metro ile Nasıl Gidilir?

Kadıköy – Sabiha Gökçen arası hizmet veren M4 Metro hattına binip ÜNALAN durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Bilim Üsküdar’a Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Kadıköy – Göztepe – Acıbadem Metro arası hizmet veren 3A otobüs hattını kullanır Bilim Üsküdar’ın önünde inebilirsiniz.

Harem – Esatpaşa arası hizmet veren 11Ü otobüs hattını kullanırsanız Bilim Üsküdar’ın önünde inebilirsiniz.

Ayrıca, D-100 Üzerinden geçen; 3A – 11T – 13M – 13Y – 14A – 14BK – 14DK – 15BK hat numaralı otobüslere binip İSTANBUL MEDENİYETLERİ MÜZESİ durağında inip 10 dakikalık yürüme ile ulaşabilirsiniz.

Bilim Üsküdar’a Dolmuş ile Nasıl Gidilir?

Kadıköy – Göztepe Metro – Koşuyolu Köprüsü  C71 hattına binip BİLİM ÜSKÜDAR önünde inebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments