Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Binbir Kilise Nerede-Nasıl Gidilir?

Binbir Kilise Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Binbir Kilise Nerede-Nasıl Gidilir? Karaman Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Binbir Kilise Nerede?

Karaman ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Maden Şehri Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Karaman merkeze yaklaşık olarak 37 kilometre uzaklıktadır.

Binbir Kilise Hakkında;

Karaman ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Maden Şehri Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Karaman merkeze yaklaşık olarak 37 kilometre uzaklıktadır. Binbir Kilise, Bizans döneminde inşa edilmiştir. Bölgedeki yapılardan yola çıkarak 4. – 9. yüzyıllar arasına tarihlendirme yapılmıştır. Volkanik bir dağ olan Karadağ’ın üzerinde orta çağ Bizans üslubunu yansıtan kiliseler ve manastırlar topluluğu Binbir Kilise olarak adlandırılmaktadır.

Binbir kilise bölgesinde bulunan yapılar düzgün kesme taşlarla ve kireç harcı ile inşa edilmişlerdir. Binbirkilise’de dini yapıların çokluğu dikkat çekicidir. Ancak bu dini yapıların yanında manastırlar, sarnıçlar, mezar yapıları, askeri yapılar ve konutlar da yer almartadır. Bu bölge özellikle 12. yüzyıla kadar dini amaçlı olarak sürekli olarak ziyaret edilmiştir. Bölgede buluna kilise ve manastırların isimleri bilinmemektedir. Bu sebeple kalıntılara tek tek numara verilmiştir. Bazı kaynaklar ışığında bu bölgenin Hititler tarafından kutsal kabul edildiği bilgisine ulaşılmaktadır.

OKUMALISIN  Ginolu Koyu ve Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

Binbir Kilise Nasıl Gidilir?

Buraya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile yakınına kadar ulaşmak mümkündür.

Hususi aracıyla gelmek isteyenler Karaman şehir merkezinden Kılbasan Yolu üzerinden Madenşehri Köyü Yolundan devam ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehrin içinde yer alan şehir içi Madenşehri Köyü dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir