Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2023 Fiyatları

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2023  Fiyatları

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Konaklama – Pistler ve Fiyatlar Hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Hesarek Kayak Merkezi Nerede                     

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi, Bingöl iline 34 km uzaklıkta Dikme Köy olarak bilinen mevkinin Haserek tarafında bulunmaktadır. 2500 Rakımlı Hesarek Dağı üzerine kurulan Hesarek Kayak Merkezi, Toplamda 178.000,00 m2 alan üzerine Konaklama Tesisi, Kafeterya, Pistlerden oluşmaktadır. Kış süresinin fazla olması sebebiyle Türkiye’nin uzun soluklu hizmet veren kayak merkezlerinden biridir.

 Hesarek Kayak Merkezi Pistleri Hakkında Bilgiler 

2 bin 500 rakımlı Hesarek Dağında 3 farklı pist üzerine kurulmuştur. Başlangıç, amatör ve Profosyonel pistler bulunuyor. Telesiyej Pisti: 1200 m, Teleski Pisti:1000 m, 1 adet Baby Lift Pisti:200 m  uzunluğundadır.

                  Hesarek Kayak Merkezi Konaklama             

Kayak Merkezinde kalmak isteyenler için, 35 oda 70 yatak kapasiteli otel binası bulunuyor.

       Hesarek Kayak Merkezi  2023 yılı Fiyatları           

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan bu tesiste Gerek Kayak Takımları kiralama ve gerekse de birşeyler yeme içme olarak hizmet vermektedir. Ayrıca bide özel bir işletme tarafından işletilen cafe bulunuyor.

Kayak Takımı Kiralama……..: 100 – 150  TL

Kızak Kiralama ……………….: 50 TL (1 Saat)

Teleferik Tek Biniş…………..: 10 TL

Telesiyej Tek biniş ………….: 10 TL

Telesiyaj Tam Gün…………..: 50 TL

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Konaklama ve İletişim Numarası;

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Tel :  0426 231 20 40

    Bingöl Hesarek Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?   

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi, Bingöl iline 34 km uzaklıkta Dikme Köy olarak bilinen mevkinin Haserek tarafında bulunmaktadır.  Ulaşımı da çok güzel ve kolay. Kayak merkezinin yakınına kadar sıcak asfalt ve her zaman açık bir yolu var. Kayak Merkezi, il merkezine 34, Bingöl Havalimanı’na 40 ve Elazığ Havalimanı’na ise 110 kilometre uzaklıktadır.

Dikme köyünde yer alan tesislere ulaşım ayrıca köy minibüsleri ve özel araçlarla sağlanmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.