Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir? Konaklama – Pistler ve Fiyatlar Hakkında bilgiler vereceğiz.

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi, Bingöl iline 34 km uzaklıkta Dikme Köy olarak bilinen mevkinin Haserek tarafında bulunmaktadır. 2500 Rakımlı Hesarek Dağı üzerine kurulan Hesarek Kayak Merkezi, Toplamda 178.000,00 m2 alan üzerine Konaklama Tesisi, Kafeterya, Pistlerden oluşmaktadır. Kış süresinin fazla olması sebebiyle Türkiye’nin uzun soluklu hizmet veren kayak merkezlerinden biridir.

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Pistleri Hakkında;

2 bin 500 rakımlı Hesarek Dağında 3 farklı pist üzerine kurulmuştur. Başlangıç, amatör ve Profosyonel pistler bulunuyor. Telesiyej Pisti: 1200m, Teleski Pisti:1000 m, 1 adet Baby Lift Pisti:200 m  uzunluğundadır.

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Konaklama Hakkında;

Kayak Merkezinde kalmak isteyenler için, 35 oda 70 yatak kapasiteli otel binası bulunuyor.

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Fiyatları Hakkında;

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan bu tesiste Gerek Kayak Takımları kiralama ve gerekse de birşeyler yeme içme olarak hizmet vermektedir. Ayrıca bide özel bir işletme tarafından işletilen cafe bulunuyor.

OKUMALISIN  Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Kahvaltı?

Kayak Takımı Kiralama……..: 60 TL

Kızak Kiralama ……………….: 30 TL (1 Saat)

Teleferik Tek Biniş…………..: 6 TL

Telesiyej Tek biniş ………….: 7 TL

Telesiyaj Tam Gün…………..: 30 TL

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Konaklama ve İletişim Numarası;

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Tel :  0426 231 20 40

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Nerede?

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi, Bingöl iline 34 km uzaklıkta Dikme Köy olarak bilinen mevkinin Haserek tarafında bulunmaktadır

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin ortak kesişim noktasında diyebiliriz.  Ulaşımı da çok güzel ve kolay. Kayak merkezinin yakınına kadar sıcak asfalt ve her zaman açık bir yolu var. Kayak Merkezi, il merkezine 34, Bingöl Havalimanı’na 40 ve Elazığ Havalimanı’na ise 110 kilometre uzaklıktadır.

Dikme köyünde yer alan tesislere ulaşım ayrıca köy minibüsleri ve özel araçlarla sağlanmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.