Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Birleşik Arap Emirliği Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Birleşik Arap Emirliği Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Birleşik Arap Emirliği Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Birleşik Arap Emirliği Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirliği ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Birleşik Arap Emirliği’ne gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00 -16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: İlkbahar, Medine Müdafii caddesi, Fahrettin paşa sokak No: 13  (Galip Erdem Caddesi, 610 Sokak ) Çankaya/Ankara

Telefon:  +90 312 490 14 14

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Oran semtinde bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirliği Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Topu Kadastro Ek hizmet Binasında inip, yolun karşısına geçtikten sonra Galip Erdem Caddesi 610. Sokaktan aşağıya doğru indiğinizde Elçilik binasını göreceksiniz.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Topu Kadastro Ek hizmet Binasında inip, yolun karşısına geçtikten sonra Galip Erdem Caddesi 610. Sokaktan aşağıya doğru indiğinizde Elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerden Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Atakule Kavşağına kadar götürecektir. Buradan da düm düz devam ederek, Turan Güneş Bulvarı kavşağına kadar ilerleyiniz. Bu kavşaktan sağa dönerek Turan Güneş Bulvarı boyunca ilerleyinizYolun devamında Tapu Kadastro Ek Hizmet binasının olduğu yerdeki kavşaktan sola doğru dönünüz. Galip Erdem Caddesinde ilerlediğinizde 610 nolu sokaktan aşağı doğru inerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Topu Kadastro Ek hizmet Binasında inip, yolun karşısına geçtikten sonra Galip Erdem Caddesi 610. Sokaktan aşağıya doğru indiğinizde Elçilik binasını göreceksiniz.

Metro ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Topu Kadastro Ek hizmet Binasında inip, yolun karşısına geçtikten sonra Galip Erdem Caddesi 610. Sokaktan aşağıya doğru indiğinizde Elçilik binasını göreceksiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.