Bitlis Etnografya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Bitlis Etnografya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bitlis Etnografya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Bitlis Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bitlis Etnografya Müzesi Hakkında;

Etnografya Müzesi, Bitlis ilinin Merkezinde bulunmaktadır. Bitlis’in eski yaşayış tarzını , Halkın giyim kuşamını, Kültürünü ve sosyo-ekonomik hayatını , ve Bitlis’e özgü yöresel zenginliği içinde barındıran Etnografya Müzesi 2005 yılında hizmete açılmıştır.

Etnoografya Müzesi iki katlı olup, ahşap merdivenle inilip çıkılmaktadır. Müzede en çok dikkatimizi çeken parçalar Yöre halkının giyim kuşamının olduğu bölümler olmuştur. Bölüm bölüm ayrılan odalarda Bitlis ilinin Kültürünü inceleme fırsatları bulacaksınız. Ayrıca Müzede, Bitlis Kalesi kazısında çıkartılan parçaşarda sergilenmektedir. Müzede Ağırlıklı olarak Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerine ait eserler bulunuyor.

Bitlis Etnografya Müzesi Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri;

Etnoğrafya Müzesi 08.00-12.00, 13.00-17.00 saatleri arasında açıktır.(12.00-13.00 arası Kapalı)

Pazartesi Günleri Kapalıdır.

Bitlis Etnografya Müzesine Giriş Ücretsizdir.

Bitlis Etnografya Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Bitlis ilinin Merkezinde bulunan bu müzeye gelmek için, Bitlis il merkezine gelmeniz yeterli olacaktır. Bitlis şehir stadyumunun arka kısmında Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunmaktadır. Aracınızla navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz harita ile kolaylıkla gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Ekşisu (Böğert Maden Suyu) Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.