Bodrum Akvaryum Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – MUĞLA

Bodrum Akvaryum Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bodrum Akvaryum Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Bodrum Akvaryum Koyu Nerede?              

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde Bitez ile Gümbet’in tam arasına denk gelen ve Adaboğazı olarak da geçen yerde bulunmaktadır.Tertemiz, cam gibi denizi ve içinde yaşayan deniz canlılarıyla yöre halkı tarafından Akvaryum’a benzetilmesinden dolayı akvaryum koyu denilmektedir.

             Akvaryum Koyu Hakkında Bilgiler                

Akvaryum Koyu, Doğanın bizlere sunduğu en büyük harikalardan biridir. Koyda mavinin her tonunu görebilir,hayvanlar aleminin ve deniz altının büyülü dünyasına şahit olabilirsiniz. Özellikle, Mavi tur yatlarının uğrak noktalarındandır. Her gece koyda demirleyen çok fazla yatı bir arada görebilirsiniz.

Akvaryum Koyunda denizdeki canlılardan bahsedersek, Kalamar açısından bereketli bir yerdir.kalamar avlamak isteyen ziyaretçiler buraya gelebilir. Ahtapot avlayanlar da olduğunu söyleniyor. Balık çeşidini gördüğümüzde neden akvaryum Koyu dendiğini anlıyorsunuz. Minik yengeç yuvaları, harika deniz kabukları, deniz yıldızları ve rengarenk balıklarıyla harika bir yerdir.ayrıca sizleri Hiç derinleşmeyen kumsalı da sizleri bekliyor.

OKUMALISIN  Gebekse Koyu - Çiftlik Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Akvaryum Koyuna Nasıl Giderim diyorsanız, Genelde deniz yoluyla ulaşım var ya da yürüyerek dağdan bayırdan gidilen bir yol. tabi sonu güzellikle dolu…

Bodrum’u tatil için tercih ettiyseniz eğer Akvaryum koyuna uğramadan Bodrum’u gezdim demeyiniz. Cennetin küçük bir yansıması olarak nitelendirilen koy Türkiye’de görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

       Bodrum Akvaryum Koyu’na Nasıl Gidilir?          

Bitez ile Gümbet’in tam arasına denk gelen ve Adaboğazı olarak da geçen bu koya gitmek için iki seçeneğiniz var;

1- Bitez marinadan devam eden bir patika yol var ve o patika üzerinden 3 koy geçip, adanın diğer yakasına geçerek ulaşabileceğiniz zorlu bir patika yol var. Yolun sadece birkaç metresi düz toprak, geri kalanı tamamen taşlı bir patika. Gidecekler için Sağlam tabanlı spor ayakkabı şart! Ayrıca Yol boyunca kaybolma riskiniz ise yok, belli aralıklarla taşlara kırmızı ve beyaz çizgi çizilerek rotaya devam etmeniz için çizgiler çizilmiş. Bu çizgileri takip ettiğiniz sürece doğru yolda olacaksınız.

OKUMALISIN  Deveboynu Deniz Feneri Nerede – Nasıl Gidilir?

2- Yat ile deniz yoluyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.