Bodrum Bitez – Nerede – Nasıl Gidilir – Bitez Plajları – Yalısı – MUĞLA

Bodrum Bitez – Nerede – Nasıl Gidilir – Bitez Plajları – Yalısı – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bodrum Bitez Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Bitez Plajları ve Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Bodrum Bitez                       

Bitez, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. Daha önceki yıllarda Bodrum ilçesine bağlı bir köy iken, 2012 yılında Muğla’nın büyükşehir olmasıyla birlikte mahalle statüsünü almıştır. Bodrum’a 8 km uzaklıkta yer alır. Bitez, Tertemiz Denizi, Kumsalı ve Güneşi, Dondurmacısı ve Portakal bahçeleri ve Mavi Bayrak ödüllü plajına sahiptir. Bodrum’un güney batısında bulunan Bitez beldesi Bodrum ilçesinin en gözde tatil beldelerinden bir tanesidir.

Bitez beldesinin denizi kumlu ve sıcaktır Bodrum’un en uzun sahil şeridine sahiptir. Bitez, güzel koyu, plajı ve Deniziyle ünlüdür. Denizinin ünü nedir derseniz, Deniz Sörfü ’dür diyebiliriz. Sörf yapmak için yerli ve yabancı turistler buraya akın etmektedir. Sörfün yanı sıra, Deniz bisikleti, Kano da yapılacak bir başka sportif faaliyettir.

Bitez Sahil şeridinin arka kısımlarında mandalina ve turunç ağaçları bulunmaktadır. Belde Turunç ağaçlarıyla meşhurdur. Bodrum Yarımadasının en çok narenciye yetişen yeridir. Bitez hala Bodrum ilçesinin yaz-Kış yaşayabileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Merkeze yakın olması da en avantajlı yanıdır. Plajı çevresinde kafe, otel ve restoranlar da bulunmaktadır.

                Bodrum ve Bitez Dondurmacısı…              

Bodrum Yarımadasına ün salmış önemli lezzeti ise tartışmasız Bitez Dondurmacısıdır. Ballı bademli ve mandalinalı dondurmasına sizlere tavsiye ediyorum.

                                     Bitez Yalısı                                     

Bitez Yalısı diye tabir edilen bölge doğuda ufak bir marinadan başlar yaklaşık 3-4 km devam Yalıların olduğu bölge gayet hareketli bir yerdir. Beldenin gece hayatinin olduğu yerdir. (Bodrum-Merkezde bulunan barlar sokağıyla sakın karıştırmayın)

                 Bodrum Bitez’e Nasıl Gidilir?                     

Bodrum ilçe merkezine 8 km uzaklıkta, Muğla il merkezine ise 120 km uzaklıkta,  Bodrum Milas Havaalanı’na ise 42 km uzaklıktadır. Havaalanından Havaş otobüsleri ile yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma ile Gidecekler; Bodrum merkezinden Bitez’e dolmuş seferleri ile yaklaşık 15 dakika sürüyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.