Bodrum Camel Beach Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Bodrum Camel Beach Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bodrum Camel Beach Nerede  – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aktiviteler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Bodrum Camel Beach Nerede?                    

Cemal Beach, Muğla ilinin Bodrum ilçesi Ortakent Yahşi bölgesinin en batısında yer almaktadır. Eski adıyla ‘Kargı Koyu’ olarak bilinen Camel Beach, kumsalda yatan ve turistik olarak kullanılan  develer den bu adı aldığı söyleniyor. Hatta şimdilerde deve turlarıyla da oldukça adından söz ettirmektedir.

Camel Beach’e geldiğinizde sizi sanki deniz değilde Çocuk havuzu gibi hiç derinleşmeyecek sandığınız bir denizi bulunuyor. anlayacağınız sığ bir denizdir. Yosun olmayan, kayasız ve dibi sırf kum olması nedeniyle de, Bodrum’da tercih edilecek plajlarından biridir. Suyun rengi cam gibi değil belki ama çok temiz ve çok sığ. Açıldıkça balıklarla birlikte yüzebilirsiniz. Şnorkel getirmeyi ihmal etmeyin.

Bodrum’un en güzel plajlarından biri olan Camel Beach, Berrak, temiz bir bir denize ve mis gibi bir kokuya sahip olan bu nezih ortamda ailenizle rahatça denize girip, su sporları aktivitelerine katılabilirsiniz.

Camel Beach sahilinde su sığdır ve çok dalgalı ya da taşlı değildir. Bu yüzden derinlik sevmeyenler için ideal bir deniz olacaktır.  Çocuklu aileler için vazgeçilmez bir yerdir.

Camel Beach, Bilinen kalabalık sahillerin yanı sıra, Kalabalıktan ve karmaşadan uzak olması nedeniyle de sizlere daha rahat hareket edebilme imkanı sunacaktır. Dilerseniz iskeleden denize atlayabilirsiniz ya da kıyıdan deniz kabukları ve denizyıldızları toplayabilirsiniz. Camel Beach’te bir kaç otel bulunuyor. Birkaç beach işletmesi bulunuyor, Aileler için uygun. şöyle bir uygulaması var

             Cemal Beach Giriş Ücreti 2023 Yılı                

Kişi Başı 400 TL (2023 yılı Temmuz ayı)

Bu Ücret içerisinde;  Bir adet içecek, Otopark, şemsiye şezlong, wc duş vs.

              Bodrum Camel Beach’e Nasıl Gidilir?            

Camel Beach’e Bodrum merkezden  Ortakent Yahşi yoluna doğru devam ederek Cumhuriyet caddesi boyunca ilerleyin, ortakent yahşiyi gectikten sonra hortma caddesine doğru sola dönmelisiniz, Hortma caddesi bitiminde kargı caddesine doğru sağa dönerek Camel Beach’e ulaşabilirsiniz.

Bodrum Limanıdan Tekne Turu ile de ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.