Bodrum Gümbet Nerede – Nasıl Gidilir?

Bodrum Gümbet Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bodrum Gümbet Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Gümbet Nerede;

Gümbet, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bodrum ilçesine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur. Bu nedenle oldukça gelişmiş bir beldedir. Bodrum ilçe merkezine en yakın tatil beldesidir.

Gümbet Hakkında;

Gümbet ‘in ismi beldedeki üstü beyaz damlı çok sayıda sarnıçtan gelmektedir Bodrum’un hemen yanı başında güzel bir koyda yer alan ve son yıllarda özellikle yabancı turistler tarafından tercih edilen bir yerdir.

Gümbet ‘in denizi sığ ve kumsalı uzundur. Suyun derinliği bir anda düşüp yükselmiyor. Bu açıdan özellikle çocuklu aileler için ideal bir tatil yeridir. Gümbet, Bodrum sahillerine göre kumsal açısında daha kumlu ve daha temizdir. Kum kalitesi orta seviyede ne beyaz ve ince nede inşaat kumu gibi çakıllı ikisinin tam ortasında. Deniz’e kumdan girilmesi ayrı bir güzelliktir.

İnceburun ve Adaburun arasındaki koyda yer alan Gümbet Bodrum ilçesinin önemli su sporları Merkezlerindendir, iki koy arasında kalması da su sporlarının gelişmesi için uygun imkân sağlamaktadır. Gümbet’te, gece hayatı için de ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Hareketli gece hayatıyla da özellikle son yıllarda Bodrum’um gece hayatına bir alternatif olduğu düşünülmektedir. Gümbet sokakları her türlü eğlence imkanıyla, bar, disko, gece kulübü ve restoranlar Gümbet’e gelen tatilciler için her türlü eğlence sunmaktadır.

OKUMALISIN  Küldağı Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Yatağan – Muğla Gezilecek Yerler?

Gümbet’e Gelmişken Gezilecek Yerler;

-Bodrum Kalesi Gezisi İçin Tıklayın

– Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Gezisi İçin Tıklayın

-Bodrum Antik Tiyatrosu Gezisi İçin Tıklayın

-Bodrum Halikarnas Mozolesi Gezisi İçin Tıklayın

-Bodrum Yel Değirmenleri  Gezisi İçin Tıklayın

Gümbet’e Nasıl Gidilir;

Gümbet, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bodrum ilçe merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur. Yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede gelebiliyorsunuz. Buraya gelmek için Bodrum ilçesine ulaşmanız yeterlidir. Bodrum ilçesinden kalkan dolmuşlarla Gümbet’e çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bodrum ilçemize ülkemizin her noktasında hava veya kara yolu ulaşmak mümkündür. Milas Havaalanı en yakın havaalanıdır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.