Bodrum Karaada Nerede-Nasıl Gidilir?

Bodrum Karaada Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bodrum Karaada Nerede-Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Bodrum Karaada

Muğla ilinin Bodrum ilçesinda bulunan ada, Bodrum Yarımadası’nın en büyük adası olma özelliği taşımaktadır. Yat turlarının bilinen bir durağı ve popüler bir turizm bölgesidir. Bodrum Yarımadası’nın etrafında Karaada, Görecek, Çelebi, Çavuş, Fener ve Salih Adası gibi Türkiye sularında yer alan Bodrum adaları ile birlikte Kos, Pserimos, Kalimnos ve Farmakonisi gibi Yunan Adaları da bulunmaktadır. Sizlere Karaada Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

Bodrum Karaada Hakkında;

Bodrum ilçesinnin tam karşısında ve 4 mil uzağında yer alan Bodrum Karaada, mavi yolculuk ile günübirlik gezi teknelerinin uğrak noktalarından biridir. İsmi Karaada olarak geçsede aslında çam ormanları ile bezeli yemyeşil bir tabiat harikasıdır.

Birbirinden güzel koy ve plajlara ev sahipliği yapan Bodrum Karaada’nın en güzel ve en büyük plajı ise Poyraz Limanı olarak bilinen yerdir. Poyraz Limanı akvaryum gibidir, berrak bir denizi vardır dibi kumdur.

Karaada’da teknelerin yanaştıkları yerde bir mağara bulunuyor. Bu mağara içinde de çeşitli efsanelere adını vermiş olan şifalı çamur ve sıcak su bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Alangüllü Uzgur Kaplıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

Buradaki şifalı çamurun ve sıcak suyun özellikle cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir.

Suyun içinde magnezyum, kalsiyum ve sülfür bulunduğu ve bunlarında insan cildine iyi geldiği biliniyor. Hatta mağarenın ismi güzellik mağarası olarak söylenmekte. Ayrıca,Kleopatra’nın da bir süre bu mağarada yaşadığı ve güzelliğininde bu mağaradan aldığı rivayet edilmektedir.

Bodrum Karaada’ya Nasıl Gidilir?

Bodrum’dan sadece yat ve tekne turlarıyla gidilebilmektedir. Bodrum yarımadasında tekne turu düzenleyen herhangi bir firmayla görüştüğünüzde sizi karaadaya götürecektir. Bodrum limanından düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. Bu seferler genellikle sabah saatlerinde olmaktadır.

Bodrum Karaada’a Nasıl ulaşılır;

Bodrum’a kara, hava ve deniz yolu ile ulaşım mümkün. Bodrum ilçe sınırları içinde bir otogar, bir yolcu limanı ve birçok yat limanı bulunuyor. Bodrum’a en yakın havaalanı ise yaklaşık 35 km uzaklıktaki Milas Bodrum Havaalanı.

İstanbul – Bodrum arası yaklaşık 706 km ve 9 saat 38 dakika.

Ankara – Bodrum arası yaklaşık 701 km ve 8 saat 40 dakika.

İzmir – Bodrum arası yaklaşık 236 km ve 2 saat 56 dakika.

OKUMALISIN  Kızılinler Kaplıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

Feribotla Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Bodrum’a, Datça ve Didim’den feribot seferleri düzenleniyor. Datça Karaköy’den hareket eden feribotlar, Bodrum’un merkezine ulaşırken, Didim’in merkezinden hareket eden feribotlar Bodrum Yalıkavak limanına gelmektedir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.