Karaincir Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum – Muğla

Karaincir Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bodrum Karaincir Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş & Şemsiye & Şezlong Ücretleri Hakkında bilgiler vereceğiz.

                                Karaincir Plajı Nerede?                            

Karaincir Plajı, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı mahallesi olan Akyarlarda bulunmaktadır. Göl gibi dalgasız deniziyle yerli turistlerin en gözde mekânıdır. Bodrum ilçesine 25 km, Turgutreis’e 8 km, Milas-Bodrum Havalimanı’na 58 km uzaklıktadır.

                  Bodrum – Karaincir Plajı Hakkında                   

Bodrum ilçesinin saklı cenneti olarak bilinen Karaincir Plajı Pırıl suyu, altın sarısı kumu ile muhteşem güzelliktedir. Göl gibi dalgasız deniziyle yerli turistler tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir. Karaincir Plajının denizi, sessiz ve sakindir. Çok fazla kalabalık olmuyor, onunda birkaç nedeni bulunmaktadır. Birincisi Denizinin çok soğuk olması., ikincisi Özel bir işletme tarafından işletilen plajının giriş ücretinin olmasıdır. İşletmelerin giriş ücreti altında aldığı ücrette birtakım imkanlar sunmaktadır. Bunlar, şezlong, giyinme odaları, duş imkânı, wc sunmuş oldukları imkanlardır.

 

Karaincir Plajının ismi, halk arasında kara incir olarak adlandırılan kaktüs meyvesinden almaktadır. Plajın, deniz seviyesi yavaş yavaş derinleştiğini için yüzmeye yeni başlayanlar ve çocuklu ailelerin için ideal bir yerdir. Sessiz, sakin ve huzurlu bir yer arayanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir yerdir. Ağustos ayında dışarıda 35-40 dereceleri bulan sıcaklıklarda bile, suya atladığınızda soğukluğu hissediyorsunuz.

Karaincir Plajının sahili incecik altın sarısıdır. Temizlik ve berraklık açısından da gayet güzeldir, temiz ve berraktır. Bodruma geldiğinizde denize girmek için tercih edebileceğiniz yerler arasında üst sıralarda bulunabilir.

                Karaincir Plajına Giriş Ücreti 2022                  

Karaincir Plajında Giriş ücreti adı altında ortalama 80 -100 TL (Şemsiye & Şezlong Ücreti )  civarında bir ücret ödenmektedir.

                        Karaincir Plajı’na Nasıl Gidilir?                 

Araç ile gelmek isteyenler Bodrum merkezden 25 km yaklaşık yarım saatlik yolculuk sonrası buraya ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler de Bodrum merkezden Akyarlar-Turgutreis minibüslerini kullanarak yaklaşık 45-50 dakikalık yolculuk sonrası buraya ulaşım sağlayabilirler.

Akyarlara havayolu ile gelmeyi tercih ederseniz, Bodrum Milas Havalimanı en yakın yerdir. Havaalanından Bodrum’a hareket eden araçlarla ilçe merkezine gelip buradan Akyarlara geçebilirsiniz. Bodrum Milas Havalimanı’ndan ise ulaşımın yaklaşık 1 saat sürmektedir.

  • Bodrum’a 21 km, Turgutreis’e 8 km, Milas-Bodrum Havalimanı’na 58 km uzaklıktadır.
  • Bodrum-Ankara yaklaşık 733 km (10 saat 50 dakika),
  • Bodrum-İstanbul yaklaşık 812 km (12 saat),
  • Bodrum-İzmir yaklaşık 265 km (4 saat),
  • Bodrum-Bursa yaklaşık 581 km (8,30 saat)
  • Bodrum-Muğla yaklaşık 133 km (2,30 saat) uzaklıktadır.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.