Bodrum Orak Adası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, MUĞLA

Bodrum Orak Adası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bodrum Orak Adası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti Denize Girilecek Alanlar, Piknik Yapıklacak Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

      Bodrum Orak Adası Nerede?      

Orak Adası, Muğla ilinin Bodrum ilçesi sınırları içerisinde bulunan bir Adadır. Bodrum ilçesinin doğusunda bulunmaktadır. Bodrum’a ortalama 16 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Adanın ucu tıpkı bir orak şeklinde. Bu nedenle de orak adası ismini almıştır.

                Orak Adası Hakkında Bilgiler           

Orak adası, Bodrumun en önemli Mavi Yolculuk güzergâhlarından birisi olarak her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Dalış yapanların da ilk tercihleri arasında yer alıyor. Adadaki deniz mas mavidir. Bu nedenle Bodrum’un Maldivler’i olarak söylenmektedir. Denizin dibi cam gibi görünüyor. Denizi pırıl pırıl ve akvaryum gibi koyları vardır tam yüzmek ve dalmak isteyenlere göre bir yerdir.

Ada, tertemiz bir suya sahip olmasından dolayı deniz dibinde görüş oldukça açıktır ve Denizde bulunan canlıları görebiliyorsunuz.  Bu da dalış sevenlerin Adayı neden bu kadar çok burayı tercih ettiğini göstermektedir. Sadece dalgıçlar değil tekneleri ile gelenler de bu adanın denizini temizliğinde ve berraklığı çok sevmektedir.

Adaya gelen mavi tur yolcuları ve tekneciler, Caretta Caretta kaplumbağaların olduğunu söylemektedirler, Gittiğinizde sizde karşılaşabilirsiniz.

Bodrum Orak Adasından bir görüntü...

Bodrum Orak Adasından bir görüntü…

Tekneler için sığınacak iki koyu vardır. Adanın doğu ve kuzey limanları korunmak amacıyla demirlemeye uygun. Bu sebeple mavi tur tekneleri bir geceyi bu adanın etrafında demirleyerek geçirmektedir. Orak Adası, zeytin ağaçlarıyla çevrilidir, adada yerleşim yoktur, kimse yaşamıyor. Burası Muğla Bölgesinde görebileceğiniz en güzel denizlerden sadece biridir.

                Bodrum Orak Adası Nasıl Gidilir?          

Orak Adası, Bodrum ilçesini 16 km uzaklıktadır. Orak adasına sadece tekne ile ulaşım mümkündür.

Tekne İle Gidecekler, Bodrum Kalesi’nin önündeki tekneleri veyan Bodrum Yolcu Limanda kalkan turlarile veya Kiralayacağınız tekneler ile buraya gelebilirsiniz.

Bodrum İlçesinin Bazı İllere olan Uzaklığı,

  • Bodrum-Muğla yaklaşık 133 km (2,30 saat)
  • Bodrum-Ankara yaklaşık 733 km (10 saat 50 dakika),
  • Bodrum-İstanbul yaklaşık 812 km (12 saat),
  • Bodrum-İzmir yaklaşık 265 km (4 saat),
  • Bodrum-Bursa yaklaşık 581 km (8,30 saat) uzaklıktadır

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.