Bodrum Pınar 1 Batığı Nerede, Nasıl Gidilir, Bodrum / Muğla

Bodrum Pınar 1 Batığı Nerede, Nasıl Gidilir, Bodrum / Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bodrum Pınar 1 Batığı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Pınar 1 Batığının Dalış Turizmine Katkıları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

     Bodrum Pınar 1 Batığı Nerede?     

Pınar 1 Batığı, Muğla ili  Bodrum İlçesinde sualtı zenginliklerinin artması ve sualtı turizmini geliştirmek amacıyla uygulanan Projesi kapsamında Türk Hava/Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından, Bodrum Su Altı Derneği’ne bağışlanan envanter dışı kalmış askeri Araçlar Dalış turizmini geliştirmek için batırılmaktadır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak;

Bodrum Pınar 1 Batığı

Bodrum Pınar 1 Batığı

Pınar 1 batığı, Delikli Mağara ile Poyraz koyu arasında yer alan, 2007’de Karaada Yapay Resif Projeleri kapsamında batırılmıştır. Türk Deniz Kuvvetleri tarafından zamanında su tankeri olarak kullanılmıştır. Pınar 1 batığı alman yapımı bir tankerdir. En derin noktası 33 metrede, en sığ noktası 18 metrededir. 37 metrede uzunluğundadır.

Dalış sevenlerin yoğun ilgi gösterdiği batıkta, Teknenin güvertesi, Kamarası ve kaptan köşkü dalıcılar tarafından ziyaret edilebilmektedir. Dalış esnasında Müren, orfoz ve ahtapot gibi deniz canlıları görülmeye değer muhteşem bir renk katıyor.

Bodrum Pınar 1 Batığı

Bodrum Pınar 1 Batığı

Dalış severlerin yoğun ilgi gösterdiği batık Gemi, en güzel dalış fotoğraflarının arka planında olmak için muhteşem bir manzara sunmaktadır.

Bodrum Pınar 1 Batığı

Bodrum Pınar 1 Batığı

               Bodrum Pınar 1 Batığı’na Nasıl Gidilir?              

Bodrum ilçesinde bulunan batığa gitmek için Dalış tekneleriyle gitmeniz gerekiyor. Bodrum sahilinde bulunan tekne sahiplerine batık gemi için dalış yapmak istediğinizi söylerseniz, sizleri yetkili kişilere yönlendiriyorlar.

  • Bodrum-Muğla yaklaşık 133 km (2,30 saat)
  • Bodrum-Ankara yaklaşık 733 km (10 saat 50 dakika),
  • Bodrum-İstanbul yaklaşık 812 km (12 saat),
  • Bodrum-İzmir yaklaşık 265 km (4 saat),
  • Bodrum-Bursa yaklaşık 581 km (8,30 saat) uzaklıktadır

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.