Anasayfa / Doğal Güzellikler / Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir?

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezilecek Yerler  hakkında bilgiler vereceğiz.

    Tuzla Kuş Cenneti Hakkında Bilgiler   

Kuş Cenneti, Muğla ilinin Bodrum İlçesindeki Tuzla Sulak Alanında yer almaktadır. Bodrum ilçe merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunur. Kuş Cennetinde; flamingo, allı turna, karabatak, meke ve yaban kazı gibi pek çok nadir kuş türüyle birlikte toplamda 125 farklı kuş cinsine rastlamak mümkündür.

Tuzla Kuş Cenneti, Ege Denizi’nin tatlı suyla birleştiği, keşfedilmemiş bir doğa harikasıdır. Çevresi zeytin ağaçlarıyla kaplı bir bölgede bulunmaktadır. Bölgeye gelen kuşlar, tüm beslenme ihtiyaçlarını Tuzla Gölünden karşılamaktadır.

Tuzla Kuş Cennetinde. 125 çeşit kuş türü barınıyor; flamingo, allı turna, karabatak, meke ve yaban kazı gibi pek çok ve nadir görülen kuş türü bulunmaktadır. Bölgeye gelen kuşların en popüler canlı türü ise flamingolar.

Özellikle Kasım ve Nisan ayları arasında kuşların toplu olarak yaptıkları danslarını ve göçlerini izlemek için birçok yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Tuzla Kuş Cenneti, Bodrum’da kışın tatil yapmak isteyenlerin de ziyaret edebileceği ayrıcalıklı özel bir bölgedir.

OKUMALISIN  Tavşan Adası Nerede – Nasıl Gidilir - Bodrum Gezilecek Yerler - Muğla?

Tuzla Kuş Cenneti, özellikle doğaseverlerin Bodrum’da ziyaret etmesi gereken doğa harikası bir alandır. Huzuru ve neşeyi bir arada yakalayabileceğiniz Tuzla Kuş Cenneti’ni, Bodrum’a yolunuz düştüğü zaman mutlaka uğramalısınız.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Giriş Ücreti

Herhangi bir işletme ya da tesise bağlı olmayan doğa harikası bir yerdir. Girişi Ücretsiz olan tesis görülmeye değerdir.

Bodrum Tuzla Kuş Cennetine Nasıl Gidilir?

Bodrum ilçesine 25 km uzaklıktadır. Milas-Bodrum Yolu yönünden gelindiği zaman, Bodrum Yarımadası’nın girişinde kalmaktadır.

Kendi Aracı ile gelenler Bodrum’dan Milas istikametini kullanarak buraya çok rahat ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Bodrum – Milas minibüslerini kullanarak gidebilirler. Bodrum-Milas yol üzerinde bulunuyor.

Bodrum İlçesinin Bazı İllere olan Uzaklığı;

  • -Bodrum-Muğla yaklaşık 133 km (2,30 saat)
  • -Bodrum-Ankara yaklaşık 733 km (10 saat 50 dakika),
  • -Bodrum-İstanbul yaklaşık 812 km (12 saat),
  • -Bodrum-İzmir yaklaşık 265 km (4 saat),
  • -Bodrum-Bursa yaklaşık 581 km (8,30 saat) uzaklıktadır

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir