Bodrum’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Bodrum Plajları – Koyları

Bodrum’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Bodrum Plajları – Koyları

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bodrum’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Bodrum Plajları ve Koyları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

   Bodrum’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer   

                              1- Gümüşlük Plajı                                  

Gümüşlük beldesinde mavi bayrak ödüllü bir halk plajıdır. Halk arasında Çayıraltı Halk Plajı olarak da bilinmektedir. Özellikle balık restoranları ile  ün yapmış Bodrumun en güzide yerlerindendir. Gümüşlük plajı, yaklaşık 500 metrelik bir uzunluğa sahip. Plajın uzunluğu yaklaşık 120 metre genişliği ise 10 metre civarındadır. Gümüşlük, doğal liman şeklinde korunaklı bir yapıda olsa da batıdan esen rüzgarlardan etkilenebildiği için denizi dalgalı olabiliyor.Deniz orta şiddette dalgalı olsa da, denizin gelgitli olmasından ötürü girerken yinede dikkatli olmak lazım. Özellikle çocuklu aileler. Sahil ve deniz tabanı kum ile kaplı. Plajın oldukça bakımlı ve temiz olduğunu da söylemek lazım.

 Bodrum Gümüşlük Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

                                       2- Bitez Plajı                                    

Bitez, Tertemiz Denizi, Kumsalı ve Güneşi, Dondurmacısı ve Portakal bahçeleri ve Mavi Bayrak ödüllü plajına sahiptir. Bodrum’un güney batısında bulunan Bitez beldesi Bodrum ilçesinin en gözde tatil beldelerinden bir tanesidir.

Bitez beldesinin denizi kumlu ve sıcaktır Bodrum’un en uzun sahil şeridine sahiptir. Bitez, güzel koyu, plajı ve Deniziyle ünlüdür. Denizinin ünü nedir derseniz, Deniz Sörfü ’dür diyebiliriz. Sörf yapmak için yerli ve yabancı turistler buraya akın etmektedir. Sörfün yanı sıra, Deniz bisikleti, Kano da yapılacak bir başka sportif faaliyettir.

Bitez Plajı  Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ….

                        3- Bodrum Göltürkbükü                             

Gölköy ve Türkbükü olmak üzere iki köyün birleşmesiyle belde halini alan Göltürkbükü, gelen tatilcilere birçok plaj seçeneği sunuyor. Türkbükü daha çok ünlü isimlerin tatil yaptığı, lüks ve hareketli bir noktayken, Gölköy ise daha mütevazı ve sakin bir belde.  Türkbükü koyu, balıkçıların doğal sığınma alanıdır ve koyun çıkışında dil balıkları sürüsüne rastlayabilirsiniz. Gölköy ise, yeşil bir vadide kurulmuştur. Köyün her yerinde mandalina ağaçları bulunmaktadır.

 Bodrum Göltürkbükü Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

                        4- Bodrum Akyarlar                                    

Bodrum yarımadasının güneybatısında bulunan şirin bir mahalledir. Akyarlar, Muhteşem plajları ve balıkçılarıyla ünlü bir yerdir. Masmavi denizi ve temiz plajı ile Bodrum’un en güzel beldelerinden. Bodrum ilçe merkezinden yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Yerel nüfusu yaklaşık 4000 civarıdır. Yaz aylarında akın eden tatilcileri saymazsak.

İlk yerleşim tarihi tam olarak bilinmese de Roma dönemlerinde yerleşim yeri olarak kullanıldığı bilinmektedir. Tarihi dokusunu hiç kaybetmemiştir. Sokaklarında gezerken, Evlerin yapımında kullanılan taşlara bakıldığında eski bir Rum yerleşim yeri olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Bodrum Akyarlar Hakkında Detaylı Bİlgi Almak İçin TIKLAYINIZ…..

                           5- Ortakent Yahşi Plajı                           

Ortakent-Yahşi Plajı, Çok güzel bir koyu, Berrak ve Temiz suyu bulunmaktadır. Geniş ve büyük bir sahil plajı bulunuyor. Denizin suyu diğer koylara göre biraz serindir. Tabiri caizse çivi gibidir. Plajda uzun bir iskele bulunmaktadır. Burada güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca Plajı Mavi Bayraklıdır. Şnorkelle daldığınızda balık sürülerini görüyorsunuz. Sahilde özel ve halk plajı olmak üzere seçenekler bulunuyor. Halk Plajında Duş ve tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca plajda restoranlar da çok uygun fiyata yemek yiyebilirsiniz.

 Ortakent Yahşi  Plajı Hakkında Detaylı Bİlgi Almak İçin TIKLAYINIZ….

                        6- Bodrum Karaincir Plajı                         

Karaincir Plajının ismi, halk arasında kara incir olarak adlandırılan kaktüs meyvesinden almaktadır. Plajın, deniz seviyesi yavaş yavaş derinleştiğini için yüzmeye yeni başlayanlar ve çocuklu ailelerin için ideal bir yerdir. Sessiz, sakin ve huzurlu bir yer arayanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir yerdir. Ağustos ayında dışarıda 35-40 dereceleri bulan sıcaklıklarda bile, suya atladığınızda soğukluğu hissediyorsunuz.

Bodrum Karaincir Plajı Hakkında Detaylı Bİlgi Almak İçin TIKLAYINIZ…..

                     7- Bodrum Aspat Koyu Plaj                         

Aspat Koyunun plajı çakıl kum karışımıdır. Özellikle çocuklu aileler deniz ayakkabısını sizlere tavsiye ediyoruz. Denizinden bahsedersek, suyu biraz serindir, havaların tam ısınmasını bekleyebilirsiniz. Deniz seviyesi için de yavaşça derinleştiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için son derece rahattır. Ama yine de çocuklarımıza dikkat etmekte fayda var. Aspat Koyundan bahsedersek, içerisinde küçük bir işletme bulunuyor. Giriş ücreti ödeyerek girdiğiniz koyda, işletme tarafından içecekli-yemekli-şezlong-şemsiye dahil fiyatlarıyla alternatifler sunmaktadır. 

Bodrum Aspat Koyu – Plajı Hakkında Detaylı Bİlgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

                            8- Gümbet Plajı                                         

Gümbet ‘in denizi sığ ve kumsalı uzundur. Suyun derinliği bir anda düşüp yükselmiyor. Bu açıdan özellikle çocuklu aileler için ideal bir tatil yeridir. Gümbet, Bodrum sahillerine göre kumsal açısında daha kumlu ve daha temizdir. Kum kalitesi orta seviyede ne beyaz ve ince nede inşaat kumu gibi çakıllı ikisinin tam ortasında. Deniz’e kumdan girilmesi ayrı bir güzelliktir.

Bodrum Gümbet Hakkında Detaylı Bİlgi Almak İçin TIKLAYINIZ….

                      9- Bodrum Peksimet Plajı                          

Peksimet Plajı ve Denizinden bahsedersek, Sahil ve Denizin Tamamen kum olması çok güzel. Özellikle çocuklu aileler buradan çok memnun kalacaklardır. Küçük bir sahilinin olmasından dolayı plaj kalabalık olmuyor. Deniz suyunun ılık olması da ayrı bir güzelliktir.

 Bodrum Peksimet Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ…..

                           10-  Akvaryum Koyu                                 

Akvaryum Koyu, Doğanın bizlere sunduğu en büyük harikalardan biridir. Koyda mavinin her tonunu görebilir,hayvanlar aleminin ve deniz altının büyülü dünyasına şahit olabilirsiniz. Özellikle, Mavi tur yatlarının uğrak noktalarındandır. Her gece koyda demirleyen çok fazla yatı bir arada görebilirsiniz.

Akvaryum Koyunda denizdeki canlılardan bahsedersek, Kalamar açısından bereketli bir yerdir.kalamar avlamak isteyen ziyaretçiler buraya gelebilir. Ahtapot avlayanlar da olduğunu söyleniyor. Balık çeşidini gördüğümüzde neden akvaryum Koyu dendiğini anlıyorsunuz. Minik yengeç yuvaları, harika deniz kabukları, deniz yıldızları ve rengarenk balıklarıyla harika bir yerdir.ayrıca sizleri Hiç derinleşmeyen kumsalı da sizleri bekliyor.

Akvaryum Koyuna Nasıl Giderim diyorsanız, Genelde deniz yoluyla ulaşım var ya da yürüyerek dağdan bayirdan gidilen bir yol.

Bodrum Akvaryum Koyu Hakkında Detaylı Bİlgi Almak İçin TIKLAYINIZ….

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.