Bodrum’un En Güzel 10 Plajı – Bodrum Denize Girilecek Yerler – MUĞLA

Bodrum’un En Güzel 10 Plajı – Bodrum Denize Girilecek Yerler – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bodrum’un En Güzel 10 Plajı – Bodrum’da Denize Girilecek En Güzel Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Bodrum’da Denize Girilecek Yerler                

                       1-  Bodrum Gümüşlük Plajı                        

Gümüşlük Plajı, Gümüşlük beldesinde mavi bayrak ödüllü bir halk plajıdır. Halk arasında Çayıraltı Halk Plajı olarak da bilinmektedir. Gümüşlük plajı, yaklaşık 500 metrelik bir uzunluğa sahip. Plajın uzunluğu yaklaşık 120 metre genişliği ise 10 metre civarındadır. Gümüşlük, doğal liman şeklinde korunaklı bir yapıda olsa da batıdan esen rüzgarlardan etkilenebildiği için denizi dalgalı olabiliyor.Deniz orta şiddette dalgalı olsa da, denizin gelgitli olmasından ötürü girerken yinede dikkatli olmak lazım. Özellikle çocuklu aileler. Sahil ve deniz tabanı kum ile kaplı. Plajın oldukça bakımlı ve temiz olduğunu da söylemek lazım.

Gümüşlük Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

                            2- Bitez Plajı                                   

Bitez Plajı, Tertemiz Denizi, Kumsalı ve Güneşi, Dondurmacısı ve Portakal bahçeleri ve Mavi Bayrak ödüllü plajına sahiptir. Bodrum’un güney batısında bulunan Bitez beldesi Bodrum ilçesinin en gözde tatil beldelerinden bir tanesidir. Bitez beldesinin denizi kumlu ve sıcaktır Bodrum’un en uzun sahil şeridine sahiptir. Bitez, güzel koyu, plajı ve Deniziyle ünlüdür. Denizinin ünü nedir derseniz, Deniz Sörfü ’dür diyebiliriz. Sörf yapmak için yerli ve yabancı turistler buraya akın etmektedir. Sörfün yanı sıra, Deniz bisikleti, Kano da yapılacak bir başka sportif faaliyettir.

Bitez Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

                      3- Bodrum Göltürkbükü                      

Gölköy ve Türkbükü olmak üzere iki köyün birleşmesiyle belde halini alan Göltürkbükü, gelen tatilcilere birçok plaj seçeneği sunuyor. Türkbükü daha çok ünlü isimlerin tatil yaptığı, lüks ve hareketli bir noktayken, Gölköy ise daha mütevazı ve sakin bir belde.  Türkbükü koyu, balıkçıların doğal sığınma alanıdır ve koyun çıkışında dil balıkları sürüsüne rastlayabilirsiniz. Gölköy ise, yeşil bir vadide kurulmuştur. Köyün her yerinde mandalina ağaçları bulunmaktadır.

Göltürkbükü Hakkında Detaylı Bİlgi İçin TIKLAYINIZ….

                         4- Bodrum Akyarlar                            

Akyarlar, Bodrum yarımadasının güneybatısında bulunan şirin bir mahalledir. Akyarlar, Muhteşem plajları ve balıkçılarıyla ünlü bir yerdir. Masmavi denizi ve temiz plajı ile Bodrum’un en güzel beldelerinden. Bodrum ilçe merkezinden yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Yerel nüfusu yaklaşık 4000 civarıdır. Yaz aylarında akın eden tatilcileri saymazsak.

İlk yerleşim tarihi tam olarak bilinmese de Roma dönemlerinde yerleşim yeri olarak kullanıldığı bilinmektedir. Tarihi dokusunu hiç kaybetmemiştir. Sokaklarında gezerken, Evlerin yapımında kullanılan taşlara bakıldığında eski bir Rum yerleşim yeri olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Akyarlar Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ…

                    5- Ortakent Yahşi Plajı                         

Ortakent Yahşi Plajı, Çok güzel bir koyu, Berrak ve Temiz suyu bulunmaktadır. Geniş ve büyük bir sahil plajı bulunuyor. Denizin suyu diğer koylara göre biraz serindir. Tabiri caizse çivi gibidir. Plajda uzun bir iskele bulunmaktadır. Burada güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca Plajı Mavi Bayraklıdır. Şnorkelle daldığınızda balık sürülerini görüyorsunuz. Sahilde özel ve halk plajı olmak üzere seçenekler bulunuyor. Halk Plajında Duş ve tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca plajda restoranlar da çok uygun fiyata yemek yiyebilirsiniz.

Ortakent Yahşi Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

                 6- Bodrum Karaincir Plajı                        

Karaincir Plajı, Bodrum ilçesinin saklı cenneti olarak bilinen Karaincir Plajı Pırıl suyu, altın sarısı kumu ile muhteşem güzelliktedir. Göl gibi dalgasız deniziyle yerli turistler tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir. Karaincir Plajının denizi, sessiz ve sakindir. Çok fazla kalabalık olmuyor, onunda birkaç nedeni bulunmaktadır. Birincisi Denizinin çok soğuk olması., ikincisi Özel bir işletme tarafından işletilen plajının giriş ücretinin olmasıdır. İşletmelerin giriş ücreti altında aldığı ücrette birtakım imkanlar sunmaktadır. Bunlar, şezlong, giyinme odaları, duş imkânı, wc sunmuş oldukları imkanlardır.

Karaincir Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ…

                   7- Bodrum Aspat Koyu – Plajı                      

Aspat koyu, 1. Derece sit alanı olmasından dolayı doğal güzelliğini koruyabilmiş, cennetten bir yerdir adeta. Denizin rengi ve temizliği ile ilgili birkaç cümle yazmakta fayda var. Mavinin en güzel tonlarından birisine sahip oldukça temiz ve berrak bir denizi bulunuyor. Su altında dalış yapmak isterseniz deniz canlılarını rahatlıkla görebilirsiniz. Aspat Koyunun plajı çakıl kum karışımıdır. Özellikle çocuklu aileler deniz ayakkabısını sizlere tavsiye ediyoruz

Aspat Koyu – Plajı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

                                  8- Gümbet                                   

Gümbet ‘in denizi sığ ve kumsalı uzundur. Suyun derinliği bir anda düşüp yükselmiyor. Bu açıdan özellikle çocuklu aileler için ideal bir tatil yeridir. Gümbet, Bodrum sahillerine göre kumsal açısında daha kumlu ve daha temizdir. Kum kalitesi orta seviyede ne beyaz ve ince nede inşaat kumu gibi çakıllı ikisinin tam ortasında. Deniz’e kumdan girilmesi ayrı bir güzelliktir

Bodrum Gümbet Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

                           9- Bodrum Peksimet Plajı                    

Peksimet Plajı ve Denizinden bahsedersek, Sahil ve Denizin Tamamen kum olması çok güzel. Özellikle çocuklu aileler buradan çok memnun kalacaklardır. Küçük bir sahilinin olmasından dolayı plaj kalabalık olmuyor. Deniz suyunun ılık olması da ayrı bir güzelliktir.

Peksimet Plajı Hakkında Bilgi İçin TIKLAYINIZ..

                      10- Bodrum Akvaryum Koyu                    

Akvaryum Koyu, Doğanın bizlere sunduğu en büyük harikalardan biridir. Koyda mavinin her tonunu görebilir,hayvanlar aleminin ve deniz altının büyülü dünyasına şahit olabilirsiniz. Özellikle, Mavi tur yatlarının uğrak noktalarındandır. Her gece koyda demirleyen çok fazla yatı bir arada görebilirsiniz.

Akvaryum Koyunda denizdeki canlılardan bahsedersek, Kalamar açısından bereketli bir yerdir.kalamar avlamak isteyen ziyaretçiler buraya gelebilir. Ahtapot avlayanlar da olduğunu söyleniyor. Balık çeşidini gördüğümüzde neden akvaryum Koyu dendiğini anlıyorsunuz. Minik yengeç yuvaları, harika deniz kabukları, deniz yıldızları ve rengarenk balıklarıyla harika bir yerdir.ayrıca sizleri Hiç derinleşmeyen kumsalı da sizleri bekliyor.

Akvaryum Koyuna Nasıl Giderim diyorsanız, Genelde deniz yoluyla ulaşım var ya da yürüyerek dağdan bayirdan gidilen bir yol.

Akvaryum Koyu Hakkında Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.