Bolu Abant Tabiat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Bolu Abant Tabiat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bolu Abant Tabiat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Abant Tabiat Müzesi Hakkında Bilgiler              

Abant Tabiat Müzesi, Bolu ilinin Abant Tabiat Park Alanı olarak bilinen yerin içerisinde bulunuyor. Müze, Tabiat Parkı içerisinde Kaza sonrası Ölen veya Donarak hayatını kaybeden hayvanların içleri doldurularak sergilendiği bir yerdir. Akıllara canlı olarak yakalanıp öldürülüyor gelmesin, tamamen ölmüş hayvanlar üzerine çalışıyor.

Tabiat Parkı içerisinde bulunan bu müzede, Ayı, Yaban Domuzu, Geyik, Karaca, Çakal başta olmak üzere çeşitli kuş türleri bulunmaktadır. Ayrıca, Müzede Çam ağaçlarından örnekler, Kozalak çeşitleriyle yapılmış süslemeleri göreceksiniz. Farklı deneyim yaşayacağınız bu müzeyi, Tabiat Parkı gezinizde ziyaret edebilirsiniz.

                 Abant  Tabiat Müzesi Giriş Ücreti                  

Müzeye Giriş Ücretsizdir.

            Abant  Tabiat Müzesi’ne Nasıl Gidilir?              

Bolu il Merkezinden gelecekler toplu taşıma ile gelebilirler. Terminalden kalkan dolmuşlara binmeniz yeterli olacaktır.

İstanbul’dan Gelecekler, İstanbul Bolu Abant arası 280 km’dir ve araçla yaklaşık 2,5-3 saat sürüyor. Sabiha Gökçen havaalanından Bolu 200 km uzaklıkta. İstanbul’da özel aracınızla gidecekseniz kısa yol olarak Anadolu Otoyolunu kullanabilirsiniz. Kaynaşlı yol ayrımından otoyola çıkıp, Bolu Dağı’nın bitiminden Abant sapağının 22 km. sonrasında göle ulaşabiliyorsunuz.

Ankara’dan Gelecekler, Ankara – Bolu Abant arası yaklaşık 230 km ve yaklaşık 3 saat sürüyor. Ankara’dan gelecekler İstanbul yönündeki TEM otoyolunu kullanarak Bolu iline varıp oradan Abant sapağına dönmelisiniz. Yaklaşık 20 km sonra varmış olursunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.