Bolu Mudurnu Karamurat Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Bolu Mudurnu Karamurat Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bolu Mudurnu Karamurat Gölü Nerede – Nasıl Gidilir? Bolu Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vereceğiz.

   Mudurnu Karamurat Gölü Hakkında;  

Karamurat Gölü, Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Bolu ilinin Mudurnu ilçesinde bulunur. Mudurnu ilçesinin 30 km kuzeybatısında Karamurat Köyü yakınındadır. Gölün üç tarafı dağlarla çevrilidir. Doğal sit olan göl dipten kaynayan ve vadilerden akan sular ile beslenir. Kesin olmamakla birlikte bazı kaynaklarda krater gölü olarak geçmektedir. Gölün Çevresi ormanlarla kaplıdır. Her mevsim ayrı güzelliğe sahiptir. Bundan dolayı yılın her döneminde ziyarete gelebilirsiniz.

Karamurat Gölü, Taşkesti Beldesi’ne 7 kilometre, Mudurnu’ya 36 kilometre ve Bolu’ya 82 kilometre uzaklıkta ve denizden yüksekliği 730 metre kadardır. Göl içerisinde bir çok tatlı su balığı yaşamını sürdürmektedir. Karamurat gölü daha çok  sakin ortamı ve temiz havası ile dikkat çekmektedir. Doğal güzellikler içerisinde tam anlamıyla kafa dinlenecek bir yerdir.

Bolu Mudurnu Karamurat Gölü Nerede?

Karamurat Gölü, Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Karamurat Gölü, Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Karamurat Köyünde bulunur. Mudurnu ilçe merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Göl  eski Akyazı yolu üzerinde bulunur. Aynı ismi taşıdığı Akyazı Köyü’ne ise oldukça yakın bir konumdadır.

OKUMALISIN  Karacasu Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir?

         Karamurat Gölüne Nasıl Gidilir?        

Kara Murat Göl’üne hususi aracınızda veya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göle hususi aracıyla gelecek olanlar tabelaları takip ederek Karamurat Köyü mevkine ulaşabilirler. Eski Akyazı yolu üzerinde yer almaktadır.

Toplu taşıma aracı ile Gelmek isteyenler ise Mudurnu ilçe merkezinden kalkan Karamurat Köyü servisleriyle ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.