Anasayfa / Amasya / Boraboy Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp

Boraboy Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp

Seyyahlar bu yazımızda Boraboy Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Boraboy Gölü Nerede?                         

Boraboy Gölü, Amasya ilinin Taşova ilçesine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunur. Göl ismini Boraboy köyünden almıştır. Boraboy Gölü’nün oluşumunu bölgenin hem egemen kayaç yapısı hem de bölgenin içinden geçen Kuzey Anadolu Fay Hattı ile ilgilidir. Göl, Heyelan set gölüdür. Borabay Gölünde, İster piknik yapın isterseniz kamp kurun isterseniz de doğa ile iç içe ağaç evlerde kalarak sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz. Sizlere su yazımızda Borabay Gölü Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Boraboy Gölü Hakkında Bilgiler                

Borabay Gölü Tabiat Parkı, Amasya ilinin görülmesi gereken en güzel ve doğal güzelliklerinden bir tanesidir. Göl ve çevresi Bakanlar Kurulunun kararı ile Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Halk arasında Aynalı Göl olarak tabir edilen bu göl, denizden yaklaşık 1.050 metre yükseklikte, 300 Metre genişliğinde ve 25 metre derinliği bulunmaktadır. Borabay Gölü Tabiat Parkı, Nesli tehlikede olan bitki türleri, doğal orman, Konaklama ve Kamp imkânları, yaban hayatı ve ekosistemi ile görülmesi gereken bir yerdir.

               Boraboy Gölünde Neler Yapılabilir?                

Gölde oltanız ile balık tutmanıza izin verilmektedir, Alabalık, Yayın, Sazan ve Kızılkanat tutabiliriz. Göl etrafında yer alan parkurda gölün tamamını gezerek doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Göl etrafında bulunan Ahşap Bungalov evlerde konaklayabilirsiniz. Boraboy ’da yapılacak bir başka aktivite Çadır kurup kamp yapmak olabilir. Göl ve çevresinde piknik yapabilirsiniz(ateş yakmak serbest) Gölde bisiklet turuna çıkabilir, Ayrıca göl kenarında pedallı tekneler bulunuyor bunlara binerek göl etrafında tur atabilirsiniz. Ayrıca, piknik veya kamp yapmak yerine Boraboy Gölünde bulunan Restaurant’ta bir şeyler yiyebilirsiniz.

OKUMALISIN  II Bayezid Türk Hamam Kültürü Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

      Boraboy Gölü  Kamp Alanı Hakkında Bilgiler      

Borabay Gölü Tabiat Parkı, Kamp severlerin bölgede en çok tercih ettiği alanlar arasındadır. Ormanlık alanda çok fazla kamp alanı bulunuyor. Göl’de, Restoran, market, mescit, ahşap bungalov konaklama evleri, WC gibi tesisler bulunuyor. Gölde kamp için alanlar mevcut ve herhangi bir ücret alınmıyor. İlk girişte araç giriş ücreti alınmaktadır. Ayrıca, Çadırınızı kendiniz getirebilir veya işletmeden kiralayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: 55 TL + Giriş Ücreti 15TL alınmaktadır.(2021Yılı)

            Boraboy Gölü  Bungalov Evleri Hakkında         

Yeni ve eski tip olmak üzere iki ayrı bungalov ev tipi bulunuyor. Fiyatlar ev tipine göre değişmektedir.

Yeni tip bungalov evler 60 m2 genişliğinde ve 2+1 ‘dir. Oda da  Çift kişilik 1 yatak, tek kişilik 2 yatak ile ayrıca 2 adet de çekyat bulunmaktadır. Bungalovda yer alan mutfakta ise elektrikli ocak, yemek takımı, su ısıtıcısı ve buzdolabı bulunuyor. Ayrıca, Salon da televizyon ve klima bulunuyor. 1+1 ler Göl kenarında bulunuyor.

OKUMALISIN  Karakurt Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Eski bungalov evler 30-35 m2 alanlı, mutfak, banyo-tuvalet ve bir odadan oluşuyor. Mutfak bölümünde, tüplü ocak, mini buzdolabı bulunuyor. Ayrıca,  odalar da 1 adet çift kişilik yatak, 2 adet tek kişilik yatak, masa, sandalye, televizyon ve klima bulunuyor. 2+1 evler yamaç tarafında bulunuyor.

Bungalov Evleri günlük ücreti; 260-300 TL(2021Yılı)

Boraboy Gölü Bungalov evlerinde Konaklama ve Bilgi için; 0358 345 50 51

                   Boraboy Gölü Giriş Ücreti 2021                

Şahıs 5 TL

Bisiklet 5 TL

Otomobil 15 TL

(Fiyatlar 2021 yılı için geçerlidir)

Boraboy Gölü ve Konaklama Bilgi iletişim;

Konaklama ve Giriş hakkında bilgi için;

Telefon: 0358 345 50 51

                     Boraboy Gölü’ne Nasıl Gidilir?              

Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı olan Borabay Köyünde yer almaktadır. Amasya il merkezinden gidecekler, Taşova ilçesine doğru gitmeliler, Taşova ilçesine gelmeden önce Dutluk mevkiini geçtikten sonra sola doğru (Taşova-Lâdik yoluna doğru) dönerek devam ediniz. Bu yol sizi Boraboy Köyüne kadar götürecektir, bu kısımdan itibaren tabelalar yardımıyla kolaylıkla bulabilirsiniz.

Boraboy Gölü-Borabay Köy merkezine yaklaşık 3.7 km,

Boraboy Gölü-Taşova ilçesine 21 km

Boraboy Gölü-Amasya il merkezine ise 61 km uzaklıktadır.

Boraboy Gölüne, Belediye araçları Taşova ile Borabay arasında düzenli olarak sefer yapmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir