Bozcaada’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Plaj ve Koylar – Çanakkale

Bozcaada’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Plaj ve Koylar – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bozcaada’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Bozcaada Plajları ve Koyları hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Bozcaada Denize Girilecek Yerler                

Bozcaada’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer ;

                                     1-Ayazma Plajı                                 

Ayazma Plajı, Bozcaada’nın En Büyük ve En çok tercih edilen plajıdır. Denizinin suyu Buz gibi ve Berraktır.  Bu özelliği ile de Çanakkale’den birçok kişi buraya yüzmek için gelmektedir.

                                 2-Sulubahçe Plajı                                    

Bozcaada’nın En Meşhur Plajı olan Ayazma Plajı’nın 100 metre ilerisinde az tercih edilen ama keşfedilmemiş güzellikte bir yerdir. Plajı, Genel olarak sakinliği tercih eden kişiler tarafından tercih edilmektedir. Herhangi bir işletme olmadığı için giderken hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz.

                              3- Poyraz Liman Koyu                             

Ulaşım olarak Ada’nın merkezine 1,2 km yakınlığı ile en yakın plajlardan biri olduğu için yöre halkı tarafından tercih edilmektedir. Çanak şeklinde bir koy olduğu için çok fazla esinti olmuyor. Çarşaf gibi bir denizi var desek hiç yanlış olmaz.

                           4-Akvaryum Koyu ve Plajı                         

Bozcaada’nın Bakir yerlerinden biridir. Kalabalık olmayışı herhangi bir işletme tarafından işletilmemesi gibi sebeplerden dolayı, Sessizliği tercih edenlerin tercih ettiği bir yerdir. Küçük tepeleri, Berrak denizi ile kumlu küçük bir plajdır.

                  5 -Beylik Koyu (Batık Gemi Koyu)                   

Ayazma plajı’na yakın bir konumda olan bu Koy’da en dikkat çeken şey ise Karaya oturmuş bir geminin bulunmasıdır. Böyle büyük bir geminin yanında yüzmek oldukça keyifli olmaktadır. Bakir bir koy olduğundan dolayı herhangi bir işletme yok. Giderken tüm ihtiyaçlarınızı alıp gitmenizi tavsiye ediyoruz.

                                   6-Tuzburnu Plajı                                   

Bozcaada’nın en sol ucunda bulunan plaj, iskeleye 1 saatlik yürüme mesafesindedir. Araç ile gitmek daha mantıklıdır. Polente Fenerine yakın bir konumdadır. Plaj, Rügarlı havalarda dalgalı oluyor. Kumsalı genel olarak taşlıktır denizi de bir o kadar berrak ve güzel.

                          7-Ayana Koyu ve Plajı                                  

Akvaryum Koyu’na yakın bir konumdadır. Vadi yamaçları arasında saklı bir cennettir adeta. Kalabalık olamayan, Sessizliği arayan, Sualtı yaşamı, denizin temizliği ve doğal akvaryum gibi her yeri ile görülmeye değer güzelliktedir. Kum – Taş karışımı bir yerdir. Deniz ayakkabısı tavsiye edilir. Herhangi bir tesisi yok. Wc – Duş imkanı yoktur.

                                      8-Çayır Plajı                                           

 

Bozcaada’nın Geniş Kumlu plajlarından birisidir. Lodos olduğu zamanlarda adanın güney kısmı biraz dalgalı olunca genel olarak Çayır Plajı tercih edilmektedir.  Herhangi bir işletme yok. Wc – Duşluk yoktur. Kumlu Plaj arayanlar için tavsiye edilir.

                                 9-Habbele Beach                                   

 

Burası genel olarak işletmelerin olduğu Giriş ücretli bir alandır. Ama Koyun belirli kısımlarında Kamp Sandalyesi ve Şemsiyeniz ile girebilirsiniz. Beach alanlarını kullanmak ücreti 100 – 200 TL arasındadır. Duş – Wc – Soyunma Kabini bulunuyor. Ayrıca Yeme – İçme olarak imkânlar bulunmaktadır. Denizi sığ ve Kumlu bir plajdır. Çocuklu aileler için uygun bir yerdir.

                                10-Tekirbahçe Koyu                               

Tekirbahçe, Ada’nın Turizm Bölgesi ilan edilen bir yeridir. Oteller ve Tatil köyü bulunan bir alandır. Küçük bir koydur. Genel olarak bu bölgede konaklayan müşteriler gelmektedir. Ve bu işletmeler ait Şemsiye & Şezlonglar bulunuyor. Ama genel olarak halka açık bir yerdir. Kamp Sandalyenizi ve Şemsiyenizi alıp denizin keyfini çıkartabilirsiniz .Koy, genel olarak taşlık bir yapıya sahiptir. Çocuklu aileler için uygun olmayabilir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.