Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı Nerede-Nasıl Gidilir? – Bilecik Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı

Bilecik Bozüyük yakınlarında bulunan Bozcaarmut Göleti, el değmemiş doğasıyla görülmeye değer bir yerdir. Göleti temiz havası, sessizliği ve güzel kuş sesleri ve eşsiz göl manzarasıyla muhteşem bir yerdir. Gölet el değmemiş doğası, gölü çevreleyen çam ağaçları, sessizliği ve güzelliğiyle ziyaretçilerin vazgeçemedikleri bir doğa harikasıdır.

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı Hakkında

Kamp alanına gelmeden önce tüm eksiklerinizi tamamlayın çünkü burada herhangi bir market-Büfe bulunmuyor. Aracıyla gelecekler, göl kenarındaki geniş alanlara bırakabilirsiniz. Aracınızla girecekseniz giriş ücreti olarak işletme 5 TL, Kamp yapacaklardan ise ayrıca 5 TL daha alıyor. Kamp yeri için özel bir bulunmuyor, Göl kenarında Düzlük alan çok fazla yok Gölün arka tarafına doğru gidince düzlük alan bulabilirsiniz. Bozcaarmut Gölet’inde Çeşme ve tuvalet bulabilirsiniz. Birkaç noktada piknik masası bulunmaktadır. Kamp eksiklerinizi tamamlamak için en yakın yer olan Pazaryeri oldukça büyük bir ilçe. Tüm ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Kenya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Bozcaarmut Göleti ve Kamp Alanına Giriş Ücreti;

Gölet’e girişte araç başı 5 TL ücret alınmaktadır. Kamp yapacaklardan ise ayrıca 5 TL daha alıyor

Bozcaarmut Göleti ve Kamp Alanına Nasıl Gidilir;

Bozcaarmut’a Tem otoyolundan gelirken Adapazarı çıkışından çıkıp Bilecik yönüne doğru devam etmelisiniz. Bileciğe girmeden Bozüyük’e doğru sağ tarafta Pazaryeri’ne doğru ayrılan yol var buradan devam edin. Pazaryerini geçtikten sonra Bozcaarmut köyüne geleceksiniz. Göl, Bozcaarmut köyünden yaklaşık olarak 3km sonra. İstanbul’dan yaklaşık 250 km mesafededir, yaklaşık 3 buçuk saat sürmektedir.

Eskişehir-Bursa’dan gelecekseniz eğer mezitlere geldiğinizde yol ayrılıyor Aksutekke ve Sarıdayı köylerinin içerisinden de gidebilirsiniz. Mezitlerden Aksutekke, Sarıdayı köylerinin yol ayrımından devam ederek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.