Bozdağ – Gölcük Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Ödemiş – İZMİR

Bozdağ – Gölcük Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Ödemiş – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bozdağ – Gölcük Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir  – Kamp Alanı İmkanları – Giriş Ücreti  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

     Bozdağ – Gölcük Kamp Alanı Hakkında Bilgiler      

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı, İzmir ilinin Ödemiş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ödemiş ilçesine bağlı Gölcük mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Bozdağ-Gölcük Kamp Alanı şehrin kalabalığından ve kirli havasından kurtulmak isteyenlerin özellikle kış aylarında vazgeçilmez kamp alanları arasında yer alır. Bol oksijen ve sükunetin hâkim olduğu bir kamp yapmayı seviyorsanız kesinlikle buraya gelmelisiniz.

Buraya çevre ilçelerden aileler buraya gelip kahvaltı ve mangal yaparak, hatta balık tutarak vakit geçiriyorlar. Doğallığının yanı sıra her türlü ihtiyacınızı görme şansına sahip olacağınız bir yer. Göl kenarında restoran, kafe, bakkal, camii gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler var. Birçok kamp alanı da mevcut durumdadır.

Burada yerel lezzetlerin tadına varma şansına da sahipsiniz. Özellikle sucuk ekmek yemenizi tavsiye ederiz.  Doğa yürüyüşü yapmak için de eşsiz bir imkana sahiptir. Burada, Akçay Çay Bahçesi Piknik ve Kamp Alanı, Gölcük Gölü Kamp, Elmas Camping Elmas Aile Çay Bahçesi ve Kamp Alanı, Ali Baba Kamp ve Piknik Alanı, Ekrem Camping Kamp ve Piknik Alanı yer almaktadır.

            Bozdağ – Gölcük Kamp Alanı Nerede?                

Gölcük Kamp Alanı, İzmir ilinin Ödemiş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ödemiş ilçesine bağlı Gölcük mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

                     Bozdağ – Gölcük Giriş Ücreti                        

Gölcük Gölü ve Bozdağ Çevresi Giriş Ücretsizdir. Kamp yapacaklar özel işletmelerin olduğu alanı tercih edecekseniz bir miktar ücret ödeyebilirsiniz.

   Bozdağ – Gölcük Kamp Alanı’na Nasıl Gidilir?   

Birgi’ye 20 km kadar uzaklıkta, ancak yolların Bozdağ yolunun virajlı olmasından dolayı yaklaşık 35 dk sürüyor. Ödemiş merkezden Gölcük Gölü’ne ulaşmak isterseniz yine 20 km ve yine 35 dk sürüyor. Ancak bu sefer yol farklı. Bozdağ Kayak Merkezi’nden Gölcük Gölü’ne ulaşım için 20 km’lik yol 40 dakika sürüyor.

Havayolu ile ulaşım tercih edenler için Ödemiş Bozdağ kamp alanına en yakın mesafede yer alan Adnan Menderes Havaalanı 115 km’lik bir mesafededir. Şehir dışından havayolu ile gelmek isteyen ziyaretçilerin öncelikle bu havaalanına inmesi ve buradan karayolu ile devam etmesi gerekir. Daha sonra karayolu ile Ödemiş’in Bozdağ kasabasına ulaşılması ve buradan da kamp alanına geçilmesi yine karayolu ile mümkündür. Karayolu ile havaalanından İzmir şehir merkezine servislerle geçilebilir. Bunun ardından ise İzmir merkezden Ödemiş ilçesine giden otobüslere binilebilir. Son olarak Ödemiş’e gelinmesinin ardından yine Bozdağ kasabasına giden minibüsler ile karadan ulaşım sağlanabilir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments