Anasayfa / Doğal Güzellikler / Buca Gölet Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ters Ev – İzmir

Buca Gölet Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ters Ev – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Buca Gölet Nerede – Nasıl Gidilir  – Neler Yapılır – Giriş Ücreti ve Ters Ev   hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Buca Gölet Nerede?            

Buca Gölet, İzmir ilinin Buca ilçesinde bulunmaktadır. İzmir il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Gölet alanının Buca ilçe merkezine uzaklığı ise 7 kilometredir.

    Buca Gölet Hakkında Bilgiler      

Buca Belediyesi tarafından Nisan 1998’de başlanan Buca Gölet Rekreasyon Alanı 1999 yılının Mart ayında halkın hizmetine açılmıştır. Buca Gölet 167.000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Gölet Buca Belediyesi tarafından işletilmektedir.

İzmir’in en gözde dinlenme yerlerindendir. Şehrin stresinden biraz olsun uzaklaşarak rahatlayabileceğiniz bir yer olan Buca Gölet içerisinde pek çok hizmet verilmektedir. Balık, et ve fast-food restoranları, kafeteryaları, piknik alanı, amfi tiyatro, gölet barı, hobi bahçeleri, seyir terasları, marketi ve çocuk oyun parkları ve hayvan padoku gibi tesisleri bulunan bir mesire yeri, dinlenme alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

OKUMALISIN  Kaputaş Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Kamp Alanı?

Özellikle bahar ve yaz dönemlerinde yoğun ilgi görmektedir. Çocukların hem eğlenebilecekleri hem de doğayla iç içe oldukları korunaklı oyun parkları sayesinde ise Buca Gölet, özellikle aileler tarafından çok tercih edilmektedir.

Gölette bulunan amfi tiyatroda konserler, tiyatrolar ve farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca yine bahar ve yaz mevsimlerinde şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler, bu alanda piknik yapmaktadır. Buca Gölet’te piknik yapmak  mangal kiralamanız mümkündür. Ayrıca Buca Gölet içerisinde bulunan Ters Ev‘i gezmenizi tavsiye ediyoruz.

   İzmir Buca Gölet’e Nasıl Gidilir?  

Buca Gölet İzmir ilinin Buca ilçesinde bulunmaktadır. İzmir il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Gölet alanının Buca ilçe merkezine uzaklığı ise 7 kilometredir.

Buca Gölet’e İzmir Çevre otobanından veya ilçe merkezinden otobüsle ulaşmak mümkündür.

Buca Gölet’e otobüs ile gitmek isteyenler;

Ufuk Mahallesi – Demirciköy hattında sefer yapan 176 numaralı otobüsü kullanmalıdır.

ESHOT’un Şirinyer – Buca Göleti arasında sefer yapan 878 numaralı otobüsü kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca İzmir Hasan Ağa’nın önünden kalkan dolmuşlarla da Buca Gölet’e ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Kılıç Ali Paşa Hamamı Nerede - Nasıl Gidilir?

Buca Gölet’e motorlu araçlarla D550 ve İzmir Çevre Yolu/O-30/E881 üzerinden ulaşmak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir