Buca Gölet Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ters Ev – Kahvaltı

Buca Gölet Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ters Ev – Kahvaltı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Buca Gölet Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış/Kapanış Saatleri –  Kahvaltı Mekanları ve Gölet içerisinde bulunan Ters Ev   hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                            Buca Gölet Nerede?                                  

Buca Gölet, İzmir ilinin Buca ilçesinde bulunmaktadır. İzmir il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Gölet alanının Buca ilçe merkezine uzaklığı ise 7 kilometredir.

Gölet, Buca Belediyesi tarafından Nisan 1998 yılında yapımına başlanmış 1999 yılının Mart ayında yapımı tamamlanarak halkın hizmetine açılmıştır. Buca Belediyesi İşritak şirketi olan Bucamar tarafından işletilmektedir.

Gölet’te çeşitli Restoran, Cafe ve Büfe hizmet vermektedir. Göl Restoran, Ada Cafe, Dere Cafe, Neva Cafe ve Seyir Büfe bunlardan bazılarıdır.

Gölet, 167.000 metrekarelik bir alan içerisindedir. Alan içerisinde; 30 bin metrekarelik Yapay Gölet Alanı, Gölet’in tam ortasında bir Cafeterya bulunmaktadır. Gölet içerisindeki Cafe’ye bir Köprü ile gidiliyor.

Gölet Alanı, İzmir’in en gözde dinlenme yerlerindendir. Şehrin stresinden biraz olsun uzaklaşarak rahatlayabileceğiniz bir yerdir.

Gölet içerisinde pek çok Hizmet ve Aktiviteden yararlanabilirsiniz. Bunlar; Kahvaltı, Balık, Et Izgara, fast-food restoranları, kafeteryaları, piknik alanı, amfi tiyatro, Gölet barı, hobi bahçeleri, seyir terasları, marketi ve çocuk oyun parkları ve hayvan padoku gibi tesisleri bulunan bir mesire yeri, dinlenme alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mangal & Semaver & Piknik Tüpü ve Nargile Kullanımı YASAKTIR.

Özellikle bahar ve yaz dönemlerinde yoğun ilgi görmektedir. Çocukların hem eğlenebilecekleri hem de doğayla iç içe oldukları korunaklı oyun parkları sayesinde özellikle aileler tarafından çok tercih edilmektedir.

Gölette bulunan amfi tiyatroda konserler, tiyatrolar ve farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca yine bahar ve yaz mevsimlerinde şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler, bu alanda piknik yapmaktadır. Yaz akşamları Göl Restoran’da Canlı Müzik etkinlikleri olmaktadır.

Ayrıca Gölet içerisinde bulunan Ters Ev‘i gezmenizi tavsiye ediyoruz.

                            Buca Gölet Giriş Ücreti                             

Gölet Reakrasyon Alanı’na Giriş ÜCRETSİZDİR.

Jetonlu Oyuncaklar ve Lunapark ÜCRETLİDİR.

                   İzmir Buca Gölet’e Nasıl Gidilir?                     

Gölet, İzmir ilinin Buca ilçesinde bulunmaktadır. İzmir il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Gölet alanının Buca ilçe merkezine uzaklığı ise 7 kilometredir.

Gölet’e İzmir Çevre otobanından veya ilçe merkezinden otobüsle ulaşmak mümkündür.

Buca Gölet’e otobüs ile gitmek isteyenler;

Ufuk Mahallesi – Demirciköy hattında sefer yapan 176 numaralı otobüsü kullanmalıdır.

ESHOT’un Şirinyer – Buca Göleti arasında sefer yapan 878 numaralı otobüsü kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca İzmir Hasan Ağa’nın önünden kalkan dolmuşlarla da Buca Gölet’e ulaşabilirsiniz.

Gölet’e motorlu araçlarla D550 ve İzmir Çevre Yolu/O-30/E881 üzerinden ulaşmak mümkündür.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Naye dedi ki:

    Gercekten cok guzel bir park gitmenizi bende tavsiye ederim