Buca Gölet Nerede-Nasıl Gidilir?

Buca Gölet Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Buca Gölet Nerede-Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Buca Gölet

Buca Gölet İzmir ilinin Buca ilçesinde bulunmaktadır. İzmir il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Gölet alanının Buca ilçe merkezine uzaklığı ise 7 kilometredir.

Buca Belediyesi tarafından Nisan 1998’de başlanan Buca Gölet Rekreasyon Alanı 1999 yılının Mart ayında halkın hizmetine açılmıştır. Buca Gölet 167.000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Gölet Buca Belediyesi tarafından işletilmektedir.

İzmir’in en gözde dinlenme yerlerindendir. Şehrin stresinden biraz olsun uzaklaşarak rahatlayabileceğiniz bir yer olan Buca Gölet içerisinde pek çok hizmet verilmektedir. Balık, et ve fast-food restoranları, kafeteryaları, piknik alanı, amfi tiyatro, gölet barı, hobi bahçeleri, seyir terasları, marketi ve çocuk oyun parkları ve hayvan padoku gibi tesisleri bulunan bir mesire yeri, dinlenme alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle bahar ve yaz dönemlerinde yoğun ilgi görmektedir. Çocukların hem eğlenebilecekleri hem de doğayla iç içe oldukları korunaklı oyun parkları sayesinde ise Buca Gölet, özellikle aileler tarafından çok tercih edilmektedir.

Gölette bulunan amfi tiyatroda konserler, tiyatrolar ve farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca yine bahar ve yaz mevsimlerinde şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler, bu alanda piknik yapmaktadır. Buca Gölet’te piknik yapmak için ortalama 20-30 TL’ye mangal kiralamanız mümkündür. Ayrıca Buca Göl Pazarı adıyla anılan ve ilçenin çevre köylerinden getirilen taze meyve ve sebzelerden almanızı tavsiye ederim.

OKUMALISIN  Yozgat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

İzmir Buca Gölet Nerede ve Nasıl Gidilir?

Buca Gölet İzmir ilinin Buca ilçesinde bulunmaktadır. İzmir il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Gölet alanının Buca ilçe merkezine uzaklığı ise 7 kilometredir.

Buca Gölet’e İzmir Çevre otobanından veya ilçe merkezinden otobüsle ulaşmak mümkündür.

Buca Gölet’e otobüs ile gitmek isteyenler Ufuk Mahallesi – Demirciköy hattında sefer yapan 176 numaralı otobüsü kullanmalıdır. ESHOT’un Şirinyer – Buca Göleti arasında sefer yapan 878 numaralı otobüsü kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca İzmir Hasan Ağa’nın önünden kalkan dolmuşlarla da Buca Gölet’e ulaşabilirsiniz.

Buca Gölet’e motorlu araçlarla D550 ve İzmir Çevre Yolu/O-30/E881 üzerinden ulaşmak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.