Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
86
A+
A-

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? Bulgaristan Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Bulgaristan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Bulgaristan Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Bulgaristan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Bulgaristan’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi-Cuma günü, 09.00-17.30 saatleri arası açıktır.

 Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Remzi Oğuz Arık, No: 124 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 467 20 71

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunmaktadır. Ankara’da bulunan Bulgaristan Büyükelçiliğine gitmek için;

OKUMALISIN  Domaniç Ormanları Nerede-Nasıl Gidilir?

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay ile Bulgaristan Büyükelçiliği arası yürüyerek 15 dakika Otobüsle 5 dakikadır. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra 150 metre geride kalmaktadır.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra 150 metre geride kalmaktadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra TBMM’yi geçtikten sonra 150 metre sonra sağda kalmaktadır. (Köprü altına girmeden devam ediniz)

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, 413-304-114-391-407 hatların herhangi birisine binerek gidebilirsiniz. Kuğulu Park durağında indikten sonra 150 metre geride kalmaktadır.

Metro ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park indikten sonra 150 metre geride kalmaktadır.

OKUMALISIN  Ömer Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

 Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.