Burç Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mangal – GAZİANTEP

Burç Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mangal – GAZİANTEP

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Burç Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mangal Yapılıyor mu? Piknik Yapılacak Alanlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Tabiat Parkı, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırlarında Gaziantep Hayvanat Bahçesiyle yanyana bulunmaktadır. 2012 yılında alınan karar ile Tabiat Parkı ilan edilmiştir. Yöre Halkı tarafından özellikle yaz aylarında piknik yapmak için tercih edilen bir yerdir.

Burç Tabiat Parkı, Bulunduğu yer itibariyle yoğun ilgi görüyor. Türkiye’nin En Büyük Hayvanat Bahçesi Olan Gaziantep Hayvanat Bahçesiyle birlikte Hem dinlenme, Hem Piknik Hemde bir gezi alanı oluşturmaktadır. İster ateşinin yakın yemeğinizi yiyin ister bisikletinize binin gezintiye çıkın isterseniz de doğa içerisinde yürüyüş yapın tercih sizlerin.

Piknik Alanı içerisinde, Bank, Çeşme, Otopark Alanı, Bay Bayan Mescid, Çocuk Oyun Alanları ve yürüyüş Alanları bulunmaktadır. Yaban Hayatı Gözleme ve Foto-Safari içinde uygun alanlar bulunuyor.

           Burç Tabiat Parkında Mangal Yapılır mı?          

Evet Yapılır.

Mangal & Semaver & Piknik ve Ateş Yakmak Serbesttir.

            Burç Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023 Yılı            

Otomobil ……….: 15 TL

Yaya Giriş ÜCRETSİZDİR.

                   Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?                 

Tabiat Parkı, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırlarında Gaziantep Hayvanat Bahçesiyle yan yana bulunmaktadır.

Burç Tabiat Parkı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Balıklıdan kalkıp Hayvanat bahçesi istikametine giden B 10 hat numaralı  otobüsler mevcut. Bu otobüsünde geçiş güzergâhları; Balıklı, Yeşil su, Kırkayak, Antep Lisesi, Ordu Caddesi, Bin evler ve Üniversite şeklindedir

Otobüsün Sabah ilk seferi, Saat 08.30’dur.

Kendi Aracı ile Gidecekler, Tabiat Parkı, Hayvanat Bahçesi ve Gaziantep Üniversitesinin yanı başında bulunuyor. Üniversite Bulvarından ilerleyerek, bulvar sonunda hayvanat bahçesinin tabelalarını görebilirsiniz. Buradan gittiğinizde Tabiat Parkına ulaşabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

                    Yol Tarifi / Google Haritalar                       

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.