Burç Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Burç Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Burç Tabiat Parkı Nerede-Nasıl Gidilir? – Gaziantep ‘te Gezilecek Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Burç Tabiat Parkı, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırlarında Gaziantep Hayvanat Bahçesiyle yanyana bulunmaktadır. 2012 yılında alınan karar ile Tabiat Parkı ilan edilmiştir. Yöre Halkı tarafından özellikle yaz aylarında piknik yapmak için tercih edilen bir yerdir.

Burç Tabiat Parkı, Bulunduğu yer itibariyle yoğun ilgi görüyor. Türkiye’nin En Büyük Hayvanat Bahçesi Olan Gaziantep Hayvanat Bahçesiyle birlikte Hem dinlenme, Hem Piknik Hemde bir gezi alanı oluşturmaktadır. İster ateşinin yakın yemeğinizi yiyin ister bisikletinize binin gezintiye çıkın isterseniz de doğa içerisinde yürüyüş yapın tercih sizlerin.

Piknik Alanı içerisinde, Bank, Çeşme, Otopark Alanı, Bay Bayan Mescid, Çocuk Oyun Alanları ve yürüyüş Alanları bulunmaktadır. Yaban Hayatı Gözleme ve Foto-Safari içinde uygun alanlar bulunuyor.

Burç Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Kişi Başı: 3 TL,

İndirimli : 1.5 TL,

Bisiklet : 3 TL,

Otomobil : 9 TL

Burç Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir;

Burç Tabiat Parkı, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırlarında Gaziantep Hayvanat Bahçesiyle yanyana bulunmaktadır.

OKUMALISIN  İstanbul Yeni Havalimanı İstanbul İlçe İlçe Ulaşım Ücretleri

Otobüs ile Gidecekler, Balıklıdan kalkıp Hayvanat bahçesi istikametine giden B 10 hat numaralı  otobüsler mevcut. Bu otobüsünde geçiş güzergâhları; Balıklı, Yeşil su, Kırkayak, Antep Lisesi, Ordu Caddesi, Bin evler ve Üniversite şeklindedir

Otobüsün Sabah ilk seferi, Saat 08.30’dur.

Kendi Aracı ile Gidecekler, Burç Tabiat Parkı, Hayvanat Bahçesi ve Gaziantep Üniversitesi’nin yanı başında bulunuyor. Üniversite Bulvarından ilerleyerek, bulvar sonunda hayvanat bahçesinin tabelalarını görebilirsiniz. Buradan gittiğinizde Tabiat Parkına ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.