Burdur Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp

Burdur Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Burdur Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Yapılacak Alanlar – Kamp Yapılacak  Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Göl, Burdur il merkezine yakınlığı ile bilinen Göller Bölgesi göllerinden olup, Burdur ve Isparta illeri arasında yer alan tektonik bir göldür. Göl, Ülkemizin En Büyük Yedinci Büyük Gölüdür. Göl, endemik kuş türlerine ev sahipliği yapmasıyla bilinmektedir.

Göl, Söğüt Dağı ile Sulu dere Yaylaları arasında tektonik bir çöküntü sonrasında sularla dolması ile oluşmuştur. Kapalı bir havzada yer aldığından dolayı gölün akıntısı yoktur Ülkemizin en derin göllerinden biri olan Gölün bazı yerlerde derinlik 100 metreyi buluyor.

Suyu Tuzlu olan bu gölde yapılan araştırmalar sonunda, yüze yakın kuş türüne ve yaklaşık olarak 300 bine yakın su kuşuna rastlanmaktadır. Dünyada nesli tükenmekte olan “dikkuyruk ördeklerinin” % 70’ine ev sahipliği yaptığı bilinmektedir.

                     Budur Gölü Giriş Ücreti                             

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                 Budur Gölü’nde Neler Yapılır ?                    

Sessiz sakin ortamında güzel piknik alanları bulunmaktadır. Ateş yakarak piknik yapın. Göl etrafında yürüyüşler yapın, Gün batımında güzel fotoğraflar çekinin. Özellikle kuşların göç zamanında harika kareler yakalayacaksınız. Kamp Yapmak isteyenler içinde oldukça uygun bir alandır.

                  Burdur Gölü’ne Nasıl Gidilir?                     

Göl, Burdur il merkezine yakın bir konumdadır. Burdur il merkezi ile Burdur Gölü arası 44 km’dir. Burdur-Fethiye yolundan devam ederek gidebilirsiniz.

Şahsi aracı ile gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Burdur Gölü

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.