Burdur Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Burdur Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Burdur Gölü Nerede – Nasıl Gidilir? – Burdur Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Burdur Gölü Hakkında;

Burdur Gölü, Burdur il merkezine yakınlığı ile bilinen Göller Bölgesi göllerinden olup, Burdur ve Isparta illeri arasında yer alan tektonik bir göldür. Burdur Göl’ü Ülkemizin En Büyük yedinci Büyük gölüdür. Göl, endemik kuş türlerine ev sahipliği yapmasıyla bilinmektedir.

Göl, Söğüt Dağı ile Sulu dere Yaylaları arasında tektonik bir çöküntü sonrasında sularla dolması ile oluşmuştur. Kapalı bir havzada yer aldığından dolayı gölün akıntısı yoktur Ülkemizin en derin göllerinden biri olan Burdur Gölünün bazı yerlerde derinlik 100 metreyi buluyor.

Suyu Tuzlu olan bu gölde yapılan araştırmalar sonunda, yüze yakın kuş türüne ve yaklaşık olarak 300 bine yakın su kuşuna rastlanmaktadır. Dünyada nesli tükenmekte olan “dikkuyruk” ördeklerinin % 70’ine ev sahipliği yaptığı bilinmektedir.

Budur Gölünde Neler Yapılır derseniz, Sessiz sakin ortamında güzel piknik alanları bulunmaktadır. Ateş yakarak piknik yapın. Göl etrafında yürüyüşler yapın, Gün batımında güzel fotoğraflar çekinin. Özellikle kuşların göç zamanında harika kareler yakalayacaksınız.

OKUMALISIN  Akyaka Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Burdur Gölü’ne Nasıl Gidilir;

Burdur Gölü, Burdur il merkezine yakın bir konumdadır. Burdur-Burdur Gölü arası 44 km’dir. Burdur-Fethiye yolundan devam ederek gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.