Burdur Salda Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir 2022 – 2023 Yılı Fiyatlar

Burdur Salda Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir 2022 – 2023 Yılı Fiyatlar

Sevgili Gezginler bu yazımızda Burdur Salda Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Kayak Merkezi Fiyatları ve Konaklama hakkında bilgiler vereceğiz.

            Burdur Salda Kayak Merkezi Hakkında         

Kayak Merkezi, Burdur’un Salda Turizm Merkezi olarak adlandırılan koruma alanı içerisinde yer aldığı için şimdilik sadece günü birlik turizme hizmet eden Salda Kayak Merkezi Türkiye’deki göl manzaralı tek kayak alanı. Manzarasını oluşturan göl de Salda Gölü olunca muhteşem bir manzaraya karşı kayak yapabilme imkanı bulabiliyorsunuz.

Kayak Merkezi, Burdur ilinin Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde yer alan Eşeler Yaylası’nda bulunuyor. Salda Gölü ile Salda Kayak Merkezi arasında yaklaşık olarak 15-20 km.lik bir mesafe bulunuyor. Kayak Merkezi rakımı 2079 metredir. Aralık ayı ile Nisan ayı arasında Kayak Merkezi’nde 50 ile 100 cm. arasında kar kalınlığını görebilmek mümkündür. Salda Kayak Merkezi ile göl arasında da Yeşilova ilçesi geçiş noktası görevi görüyor. Salda Kayak Merkezi Burdur şehir merkezinden 70 km, Denizli şehir merkezinden de 110 km. mesafede yer almaktadır.

Kayak Merkezi bünyesinde 8 kilometreden fazla telesiyej hattı barındırmaktadır. Kayak merkezi 5 tane piste sahiptir.  Bu 5 adet pistin uzunlukları 1 kilometre ile 1,5 kilometre arasında değişmektedir. 2.000 metrenin üzerinde yüksekliğe sahip olan yamaca kurulan tesiste, iki kişilik askılı T tipi Teleski bulunmaktadır. 1 adet snowtrack ve 2 adet kar motoru bulunmaktadır. Salda Kayak Merkezi’nde kayak malzemeleri ve kıyafetleri kiralayabileceğiniz bir adet kafeterya bulunmaktadır.

Bölgede konaklama yapılacak bir tesis bulunmamaktadır. Salda Gölü ile Kayak Merkezi arasında yaklaşık olarak 15-20 km.lik bir mesafe bulunuyor.  Konaklamak isteyenlerin bu mesafeyi kat etmeleri gerekiyor.

         Salda Kayak Merkezi  2023 Yılı Ücretleri           

Snowboard……………………: 80 – 100 TL

Snowboard Kıyafet Takımı..:120 – 200 TL

Kayak……………………………..: 80 – 100 TL

Kayak Kıyafet Takımı……….: 120 – 200 TL

Kızak (Saatlik)……………….: 40 TL

Mont – Pantolon…………….: 80 TL

Kask-Gözlük-Eldiven……….: 20 TL

Telesiyej 5 Çıkış………………: 15 TL

Telesiyej 20 Çıkış……………..: 50 TL

Salda Kayak Merkezi Konaklama Fiyatları 2022 

  •    1 KİŞİ KONAKLAMA   100 TL
  •    2 KİŞİLİK ODA             200 TL
  •    3 KİŞİLİK ODA            300 TL

0-12 Yaş Grubuna Ücretsizdir.

Konaklama Fiyatına Kahvaltı Dahil Değildir.

Apart Giriş Saati(Check in):  14.00

Apart Çıkış Saati(Check out): 12.00

Konaklama Rezervasyonu ve Kayak Merkezi Hakkında Bilgi Almak İçin Alttaki Numarayı arayabilirsiniz.

Sabit Numarası: 0248 618 00 08

(Rezervasyon Ve Bilgi için 09.00-17.00 saatleri arasında arayınız.)

                Salda Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?            

Kayak Merkezi, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırların içerisinde yer almaktadır. Eşeler Yaylası’nda Tınaztepe olarak bilinen mevkide yer almaktadır.   Burdur merkezine 77, Salda Gölü’ne ev sahipliği yapan Yeşilova ilçesine 17 km mesafede bulunan Salda Kayak Merkezi’ne hususi aracınızla, otobüs ile, havayolu ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya-Denizli karayoluna yakın bir konumda bulunan Salda Kayak Merkezi’nin ulaşımı kolaydır.

Hususi aracınızla Afyonkarahisar, Denizli, Isparta veya Antalya üzerinden gelme imkânınız bulunmaktadır. Burdur’un Yeşilova ilçesi üzerinden Salda Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Zaten Yeşilova ilçesine geldikten sonra ulaşım çok kolay.

Şehirlerarası otobüs ile gelmek isteyenler Yeşilova’ya sefer düzenleyen otobüslere binmelidir. Aksi halde 70 km. uzaklıktaki Burdur’a ya da 100 km uzaklıktaki Denizli’ye bilet alabilirsiniz. Burdur, Denizli ve Antalya otogarlarından Yeşilova minibüslerini kullanarak da kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uçak ile gelmek isteyenler için önünüzde 2 farklı alternatif bulun bulunuyor. 1. alternatif 55 km. uzaklıktaki Denizli Çardak Havalimanı 2. Alternatif ise 120 km. uzaklıktaki Isparta Süleyman Demirel Havalimanıdır. Daha yakın olan Denizli Çardak Havalimanı avantajlı durumda. Havaalanından Yeşilova’ya minibüsler ile gelerek kayak merkezine ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.