Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Burgazada Çamakya Aile Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Burgazada Çamakya Aile Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Burgazada Çamakya Aile Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – İstanbul Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Burgazada Çamakya Aile Plajı

Burgazada’sı İstanbul Adaları’nın büyüklük olarak üçüncüsüdür. Çamakya Plajı, İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy-Pendik ilçesi arasında Marmara denizi açıklarında bulunan Burgazada içinde bulunan plajlardan bir tanesidir. Aile plajı olmasından dolayı en çok tercih edilen plajı desek yanlış olmaz.

Burgazada Çamakya Aile Plajı Hakkında;

Ada’nın en çok tercih edilen plajı olmasının diğer bir tarafı da diğer plajlara oranla yosun ve çakıl bakımından daha bakımlı olması diyebiliriz. Asfalt yolun hemen dibinde, kısa ve dar bir plaj. Öyle upuzun bir plaj beklemeyin, kum ve çakıl taşı karışık bir yerdir. Enine 8-10 metre uzunluğunda küçük bir yer, denize giriş kısımları ve denizin içi taşlıktır. Denizinin temiz olduğunu söyleyebiliriz. 6 Numara gibi Burgazada’nın Girişi ücretsiz diğer bir halk plajıdır.

Burgazada Çamakya Aile Plajı Giriş Ücreti;

Halk plajı olmasından dolayı Plaja Giriş Ücretsizdir. Ancak şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz, şemsiye ve şezlong için 10 TL ödemeniz gerekiyor.

OKUMALISIN  Tarihi Çınar Ağacı - Orduzu Çınar Ağacı Nerede - Nasıl Gidilir?

Burgazada Çamakya Aile Plajı’na Nasıl Gidilir;

Burgazada’ya gidebilmeniz için en kolay yol Kadıköy’den kalkan vapurlara binerek adaya geçebilirsiniz. Ayrıca, Beşiktaş-Eminönü-Kabataş-Bostancı dan kalkan vapur veya deniz taksileriyle ve deniz motorları ile karşıya geçebilirsiniz. İDO seferleri olduğu gibi diğer özel firmalar ile de Burgazada’ya gidebilirsiniz. Burgazada Vapur İskelesinde indikten sonra yolu takip ederek 30-40 dakika yürüyün Ya da ada merkezinden bisiklet kiralayıp veya Faytonla ulaşım sağlayabilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir