Burgazada Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Burgazada Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Burgazada Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                    Burgazada Halk Plajı Nerede?                    

Burgazada, İstanbul ilinin Anadolu Yakasında Kadıköy – Pendik ilçesi arasında Marmara denizi açıklarında bulunan Burgazada içinde bulunan plajlardan bir tanesidir. Şehirden uzak sessiz sakin denize girmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Aslında çok uzun bir kumsalı  yok ama gelen çok oluyor. Neden dersiniz İstanbul merkezinde bulunan plajların çok yoğun olmasından dolayı insanlar daha sessiz sakin yerlere gitmektedir.

İstanbul’un yoğun iş temposundan özellikle kalabalığından kaçmak isterseniz Burgazada’ da bulunan ücretsiz plajı olan bu yeri tercih edebilirsiniz.

Plaj’ın, Denizinin yosunlu ve taşlık olması çok fazla kumluk alanının olmamasına rağmen, Temiz denizi ve sessizliğinin olmasından dolayı tercih edilmektedir. Taş rampada atlayarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

6 numara Plajı, iskeleden 1.5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Bu, plajına yürüyerek, bisiklet kiralayarak ya da fayton ile ulaşılabiliyor. Halk plajı olduğundan giriş ücretsizdir. Yemek yemek isterseniz yakınında Dilek Kafe var buradan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

           Burgazada Halk Plajı Giriş Ücreti 2023               

Plaja Giriş Ücretsizdir.

Plajda şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz belirli bir ücret karşılığında yararlanabilirsiniz.

Şezlong ve Şemsiye kiralamak isterseniz kişi başı  120 TL ve  şemsiye için ayrıca 40 TL daha ödemeniz gerekiyor. Alkolsüz içecek servisi de mevcut. Soft içecekler 30 TL.

                Burgazada Halk Plajı Nasıl Gidilir?                  

Burgazada’ya gidebilmeniz için en kolay yol Bostancı, Eminönü ve Kadıköy’den kalkan Vapurlara binerek adaya geçebilirsiniz.

Ayrıca, Beşiktaş – Eminönü – Kabataş – Bostancı dan kalkan vapur veya deniz taksileriyle ve deniz motorları ile karşıya geçebilirsiniz. DO seferleri olduğu gibi diğer özel firmalar ile de Burgazada’ya gidebilirsiniz. Burgazada Vapur İskelesinde indikten sonra yolu takip ederek biraz yürüyün koya ulaşmış olacaksınız. Ya da ada merkezinden bisiklet kiralayıp veya Faytonla ulaşım sağlayabilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.