Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Burkina Faso Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Burkina Faso Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Burkina Faso Büyükelçiliği’nin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Burkina Faso ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Burkina Faso’ya gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Büyükelçilik: Hafta içi 09.00-12.00 & 13.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgiler

Adres: Turan Güneş Bulvarı, Galip Erdem Caddesi 614-618. Sokak No: 23 Çankaya/Ankara

Telefon:  +90 0312 490 71 51

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Oran semtinde bulunmaktadır.

Burkina Faso Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Topu Kadastro Ek hizmet Binasında inip, yolun karşısına geçtikten sonra Galip Erdem Caddesi 614-618 Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Topu Kadastro Ek hizmet Binasında inip, yolun karşısına geçtikten sonra Galip Erdem Caddesi 614-618 Sokak üzerinde bulunmaktadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerden Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Atakule Kavşağına kadar götürecektir. Buradan da düm düz devam ederek, Turan Güneş Bulvarı kavşağına kadar ilerleyiniz. Bu kavşaktan sağa dönerek Turan Güneş Bulvarı boyunca ilerleyinizYolun devamında Tapu Kadastro Ek Hizmet binasının olduğu yerdeki kavşaktan sola doğru dönünüz. Galip Erdem Caddesinde ilerlediğinizde 614-618 Sokak üzerinde elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Topu Kadastro Ek hizmet Binasında inip, yolun karşısına geçtikten sonra Galip Erdem Caddesi üzerinde 614-618 Sokak üzerinde Elçilik binasını göreceksiniz.

Metro ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Topu Kadastro Ek hizmet Binasında inip, yolun karşısına geçtikten sonra Galip Erdem Caddesi üzerinde 614-618 Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.