Bursa Eğerce Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Bursa Eğerce Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bursa Eğerce Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?– Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bursa Eğerce Halk Plajı Hakkında;

Eğerce Halk Plajı, Bursa ilinin Mudanya ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 60 km uzaklıktadır. Plajın eni oldukça geniş bir durumdadır. Sahili küçük çakıllardan oluşmaktadır. Belediye tarafından düzenli şekilde temizleme ve bakım çalışmaları yapılmaktadır. Deniz tabanı da çakıllardan oluşmaktadır. Deniz suları rüzgârdan dolayı dalgalı biçimdedir. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan son ölçüm değerlerine göre deniz suyu iyi kalite sınıfına girmiştir.

Burası şehir yaşantılarından bıkan kişilerin kafa dinleme yeri olarak bilinmektedir. Son dönemlerde plaj ilgi görmektedir. Bulunduğu bölgenin manzarası da buranın ziyaret edilme sebebidir. Bölgede yeme içme noktalarının az olmasından dolayı hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederim. Burada yürüyüş yolu, soyunma kabini ve duş hizmeti verilmektedir.

Özellikle ailesi ile gidenlerin belediyenin astığı tabelalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Yasaklanan bölgelere gitmemelisiniz.

Bursa Eğerce Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Eğerce Halk Plajı, Bursa ilinin Mudanya ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 60 km uzaklıktadır. Bu plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Ömer Eşen Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma İle Gidecekler, Bursa Organize Sanayi olarak bilinen yerden  Kalkan Toplu taşıma araçları ile gidebilirler. Araçlar Saat 10.20 ve 14.00 saatleri arasında kalkmaktadır. Mudanya İlçesinden Toplu Taşıma araçları Gitmiyor..

Plaja hususi aracıyla gidecekler, Bursa merkezden E881 ve Mudanya Yenikaraağaç Yolu üzerinden veya çevre yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.  Şehir merkezinden kalkan toplu taşıma için minibüsleri ve otobüsleri kullanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR
  1. Elif dedi ki:

    Toplu ulaşım seçeneklerini de belirtmis olsanız gayet iyi olurdu

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Toplu Ulaşım seçeneğini nasıl Gidilir kısmında eklidir. Eğerce Plajına Toplu Taşıma imkanı Mudanya İlçesinden bulunmuyor. Bursa il merkezinden Bursa organize sanayi olarak bilinen yerden araçlar kalkmaktadır.