Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede-Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Bursa Hayvanat Bahçesi;

Bursa’nın Osmangazi ilçe sınırlarında bulunan, Hayvanat Bahçesi’nde 55 türde 500 hayvan yaşamaktadır. Belgesellerde görebileceğiniz hayvan türlerini doğayla iç içe zevkli ve eğlenceli kültür turuyla, çoluk çocuk ailece gidilebilecek güzel bir yerdir.

Bursa Hayvanat Bahçesi Hakkında;

Bursa Hayvanat Bahçesi’nin inşaat çalışmaları 10 Ekim 1997 tarihinde başlatılmıştır. Birçok türde hayvanların yer aldığı bu güzel alanda sizlere güzel bir safari turu bekliyor. Hayvanat Bahçesi giriş kısmında bulunan alana aracınızı bırakabileceğiniz bir alan var, Ayrıca otobüsle gelecekler için Hayvanat bahçesinin giriş kısmında inebiliyorsunuz. Girişi Ücretini ödedikten sonra içeri giriyorsunuz. Sizleri girişte Hemen sağda Hediyelik eşya dükkânı bekliyor(tavsiyemiz buraya en son uğramanız) devam ettiğinizde karşınıza ilk çıkan yer Deniz sırları bölümüdür, Burada deniz canlılarının gizemli dünyasını inceleyebilirsiniz. Deniz sırları bölümünün hemen arkasında Safari Kafe bulunuyor, buradan ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz(su-Çay-Kahve-Yemek..), Gezimize hayvanat bahçesinin sağında devam ediyoruz, Sürüngenlerin olduğu bölüm bizi karşılıyor, Burada Yılanlar, Kaplumbağalar, İguana ve Timsahlar sizleri bekliyor, Buradan çıktığımızda karşımıza bir Gölet çıkıyor, güzel fotoğraflar çekip anı biriktirmek isteyenlerin tam yeri. Yolumuzun sağında Pers leoparı ardından Afrika aslanı, Lemur, Habeş Maymunları Fok, Penguen ve Zürafaların olduğu alanı geziyorsunuz. Her hayvanat bahçesinin en ilgi çekeni Zürafa oluyor galibi, yoğun bir ilgi görmektedir.

OKUMALISIN  Eyüp Sultan Gezilecek Yerler - Eyüp Sultan Rehberi - İSTANBUL

Zürafanın olduğu alandan çıkıp yolumuza devam ettiğimizde bizleri geniş bir alanda bulunan Afrika Savana karşılıyor, Afrika Savağı bölümünde ayı, kurt, aslan, leopar, yırtıcı kuşlar, lama, yaban eşeği, deve, maymun bölümlerinin yanı sıra deve kuşları ve zebralarında bulunduğu bir alandır. Afrika Savağının Hemen karşısında Pelikanların oluşturduğu bir alan var. Küçük bir göletin içerisinde bulunan Pelikanlar oldukça ilgi çekici. Hayvanat bahçesinin özellikle çocuklu aileler için en çok ilgi çeken yeri Türk Köyü Çocuk Hayvanat Bahçesi ve Çocuk Alanının olduğu bölüm olduğu desek yanlış olmaz.  Bu yerden sonra gezimizin son yeri kalıyor, girişin solunda kalan bölümdür. Burada Sizleri Ala Geyik, Kızıl Geyik, Yaban Eşeği, Lama, Yaban Domuzu, Boz Ayı ve Kanguruların olduğu güzel bir alan bekliyor. Artık Hayvanat bahçesi gezimizi tamamlamak üzereyiz, son bölümümüzde Kuş Türlerinin olduğu alan kaldı burada bizleri yırtıcı kuşlar, Sülün Kuşları ve Su kuşları kafesi karşılıyor, bu kısımda gezdikten sonra artık yorulduğumuzu anlıyoruz ortamla 2 saatlik bir gezinin sizleri beklediğini belirtelim. Son olarak hediyelik eşya bölümünden birkaç hatıra alarak buradan ayrılabilirsiniz.

OKUMALISIN  Oyun ve Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Yazın gezmeyi planlıyorsanız güneşli olduğu İçin yanınıza şapka ve su almayı unutmayın. İçeride kafe var ihtiyaç duyarsanız buradan da temin edebilirsiniz.

Bursa Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti?

Tam: 6TL

Öğrenci: 2.50 TL

Eğitim ve Öğretim döneminde öğretmenleri nezaretinde gelen grup öğrenciler ücretsizdir.

Bursa Hayvanat Bahçesi açılış-kapanış saatleri

Bahar Sezonu: 09.30 – 19.00  (Nisan-Mayıs-Eylül-Ekim)

Yaz Sezonu: 09.30 – 20.15  (Haziran-Temmuz- Ağustos)

Kış Sezonu: (Kasım- Aralık-Ocak- Şubat-Mart)
Hafta İçi: 09.30 – 17.00
Hafta Sonu: 09.30 – 18.00

Bursa Bahçesine Nasıl Gidilir;

Bursa Hayvanat Bahçesi Bursa merkezinde Osmangazi ilçesi Soğanlı Mahallesi içerisindedir.

Otobüsle Gelecekler;

Şehir merkezinden 35/A, 15, 15/E numaralı otobüsler ile gişe önüne kadar gitmektedir.

Ayrıca, Kent meydanından Soğanlı-Botanik Park minibüsleri ve Şehrin Batı bölümünden Terminal otobüslerine binerseniz Hayvanat bahçesine yakın bir yerde inebilirisiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.