Bursa Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati

Bursa Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati

Sevgili Gezginler bu yazımızda sizlere Bursa Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Bursa Millet Bahçesi Nerede?                       

Bursa ilinin Osmangazi ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor. Bursaspor ile özdeşleşen eski Atatürk stadının yerine yapılmıştır.

                     Millet Bahçesi Hakkında Bilgiler                  

Yıkılan eski stadın yerine yapılan bu alan ortalama 42 m2lik bir alanı kapsamaktadır. Bursaspor’un 2010 yılında şampiyonluk yaşadığı hatıralar tekrar canlandığı alan içerisinde; 1730 m2lik kıraathane, Su gösteri alanları, Koşu pisti, yürüyüş parkuru, Şadırvanlı çeşme, Botanik Çeşme,  Çocuk oyun alanları, Mescit, Wc bulunuyor.

Alan içinde bulunan Millet Kütüphanesi kitapseverler için oldukça güzel düşünülmüş. Kütüphane içinde Wifi var ve Ücretsiz çay ikram ediliyor.

                             Millet Bahçesi Giriş Ücreti                     

GİRİŞ ÜCRETSİZDİR.

              Bursa Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?                  

Osmangazi ilçesinde bulunan millet bahçesine otobüs ile gitmek isteyenler; 14/F, 14L, 6/F, 87L, 41-B otobüslerine binerek kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Bursaray ile Gidecekler;

Kestel arası hizmet veren Uludağ Üniversitesi Hat2 hat,

EMEK – Kestel arası hizmet veren Hat1 Kuzey hattı hattına binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. MERİNOS durağında inmeniz yeterli olacaktır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.