Anasayfa / Bursa / Bursa Uludağ Çobankaya Çadır Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Bursa Uludağ Çobankaya Çadır Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bursa Uludağ Çobankaya Çadır Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Bursa Uludağ Çobankaya Çadır Kamp Alanı

Bursa ilinin Uludağ milli parkı sınırları içerisinde bulunan bu yer, Uludağ’ın muhteşem doğası, yeşilliği içerisinde hem piknik yapma hem de kamp kurma imkânı sağlıyor. Çobankaya Kamp Alanı, rakımı 1740 metre olan bir kamp alanıdır. Yaz sıcaklarında serinlemek için en uygun alanlardan biridir diyebiliriz. Çobankaya Kamp Alanında, Çadır kurup Kamp yapabilir ve ya Ahşap bungalov evlerde konaklayabilirsiniz. Sizlere bu iki konaklama şekli hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı bu bungalov ahşap evlerde kalmak isterseniz Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü arayarak rezervasyon yaptırmalısınız. Yoğun ilgi gören bu yere erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bungalov evler 1 Haziran 30 Eylül tarihleri arasında kiralanabiliyor.

Bir diğer konaklama şekli, çadır kurmaktır. Bungalov evlerinin olduğu alanda ücretli alan bulunuyor. Birde ücretsiz yerler var sizlere bu ücretsiz yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Çobankaya kamp alanına girdikten sonra, bungalov evlerini geçtikten sonra yolun sonundan sağa dönün, ileride, sağ tarafında büyük bir araziyle karşılaşacaksınız. Ağaçların altında uygun bir yerde kamp kurabilirsiniz. Bu yerler ücretsiz çadır kurma alanıdır. Bu yerde çeşme ve tuvalet bulabilirsiniz. Toprak üzerinde yani yerde ateş yapmak yasak. Bu sebeple mangal üzerinde veya bir teneke içerisinde ateş yakabilirsiniz.

OKUMALISIN  Kümbet Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Not: Teleferiğin olduğu yerde bir market, bir büfe ve hediye eşya satan dükkân bulunmakta bu yerlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bursa Uludağ Çobankaya Çadır Kamp Alanı’na Nasıl Gidilir;

Çobankaya Piknik ve Kamp alanına gitmek için,

Teleferikle gidecekler, Oteller Bölgesi’nde yani en son durakta iniyorsunuz. Daha sonra sol taraftan ayrılan yoldan yürüyerek Kamp Alanı’na Gidebilirsiniz.

Uludağ Teleferik minibüslerine Uludağ’a çıkabilirsiniz. Oteller bölgesinden 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Kendi Aracınızla gidecekseniz eğer, Uludağ yolundan devam edip oteller bölgesine geldiğinizde tabelalar sizleri Çobankaya Piknik ve Kamp alanı olarak yönlendiriyor, bunları takip ederek koloylıkla bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir