Anasayfa / Bursa / Uludağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Pistler – Telesiyej – Bursa?

Uludağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Pistler – Telesiyej – Bursa?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bursa Uludağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Pistler – Telesiyej ve Teleferik ? hakkında bilgiler vereceğiz.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Bursa Uludağ Kayak Merkezi, Bursa ili sınırları içerisinde yer alan Türkiye’nin en büyük kış sporları ve kayak sporları merkezidir Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Ortalama yüksekliği 2543 m dir. Dağın ortalama uzunluğu 40 km, Genişliği ise 15-20 km arasındadır.

Türkiye’nin kış turizmi açısından en çok tercih edilen noktalarından biridir. Neden derseniz , gerek tesisin konumu ve kayak yapma imkanları olsun gerekse bölgedeki konaklama-yeme içme imkanları kayak merkezini cazip hale getirmektedir. Bursa Uludağ Kayak Merkezi.  Özellikle okulların yarı yıl tatile girmesiyle birlikte aşırı bir yoğunluğa ulaşıyor.  Sömestr ve yılbaşı tatilinin vazgeçilmez ve en çok tercih edilen yerdir diyebiliriz.

Kış sporları merkezi olmanın yanı sıra doğal güzelliği ile de Uludağ Ülkemizin en önemli dağlarından biridir ve ayrıca Milli Park olarak ilan edilmiştir. Uludağ’da kış aylarında kayak ve diğer kış sporları yapılmakla birlikte, yaz aylarında da günübirlik aktiviteler, kampçılık, trekking gibi sportif faaliyetler de yapılabilmektedir. Yazında gezip görmenizi tavsiye ediyoruz. Yeşilliği ve çam ağaçlarının eşsiz güzelliğinin tadına doyum olmuyor.

                   Uludağ Kayak Merkezi Pistleri                 

Başlıca sayacak olursak , Ergün kayak pistinin uzunluğu 800 m, Kuşaklı kayak pisti ise 2750 m , Belvü kayak pistinin uzunluğu ise 800 m, Kervansaray Kayak pistinin uzunluğu 1100 m’dir. Ayrıca Kuşaklıkaya kayak pistinde Kuşaklıkaya Grand telesiyeji bulunmaktadır. Bünyesinde 13 ana pist ve 15 mekanik tesis bulunmaktadır. Bursa Uludağ Kayak Merkezi’nde kayak dışında bazı sporlar yapılmaktadır, bunlar kısaca, snowboard, buz pateni, big foot ve kar motosikleti gezileridir. Bölgede yapılan helikopterli kayak ve tur kayağı ise bu eşsiz tesisin ziyaretçilerine sunduğu avantajlardan bir diğeridir.

Bursa Uludağ Kayak Merkezinde Pistler 2 Bölgeye ayrılmaktadır.

1.bölge PTT’ nin  arkasında gondola var oradan bindiğinizde altta Kuşaklıkaya Kafe’ye iner. kafe’nin önünde Kuşaklıkaya’nın telesiyeji var. Bir başka alternatif ise  Uludağ’a çıkarken 2.bölge diye ayrılan tabeladan gitmek ve tekrar ilk sağdan içeri döndüğümüzde  gondola’nın arkasındaki park alanına gelirsiniz  aracınızı oraya park edersiniz.  Deneyimli değilseniz 2.bölgeye girmeyin Çünkü  2.bölge rüzgar ve bolkar alan açık bir bölgedir.  ayrıca  pist yarısına  kadar  diktir . 2.bölgede tercih edilecek pistler Kuşaklıkaya ve madendir diyebiliriz.

OKUMALISIN  Veysel Karani Türbesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Uludağ’da 1. bölge daha çok kaymaya yeni başlayanlar ve henüz ileri seviye kayamayanlar için uygun diyebiliriz 2.bölge orta ve üst seviye kayanlar için  düşünülebilir.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi’ne Gidilecek En Uygun Dönem

Aralık ayının ilk haftaları ile Nisan ayının ortaları olduğu söyleyebiliriz. Bursa Kayak Merkezinin Konaklama ve Otel İmkanları ülkemizde bulunan diğer kayak merkezlerine bakarak en gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Kayak Merkezi’nde her bütçeye uygun oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Ayrıca kamu kurumlarına ait sosyal tesislerde bulunmaktadır. (Oteller bölgesinde TSK Kış sporları Tesisi ,Emniyet müdürlüğüne ait Polis evi , İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ait sosyal tesis, Köy Hizmetleri Misafirhanesi , PTT Misafirhanesi , Tedaş Misafirhanesi , kirazlı yaylada Maliye Bakanlığına ait sosyal tesis bulunmaktadır.)

Otellerde Rezervasyon yaptırırsanız eğer yer sıkıntısı çekmezsiniz, neden diyeceksiniz özellikle sömestr ve yılbaşılarında otellerde yer bulmanız çok zor oluyor.

      Uludağ Kayak Merkezi Skipass Ücretleri 2021    

Tek çıkışlık bilet: 20 TL

4 saatlik kayak ücreti: 100 TL

1 günlük kayak ücreti: 165 TL

1,5 günlük kayak ücreti: 220 TL

2 günlük kayak ücreti: 285 TL

2,5 günlük kayak ücreti: 330 TL

3 günlük kayak ücreti: 385 TL

4 günlük kayak ücreti: 440 TL

5 günlük kayak ücreti: 495 TL

Uludağ Kayak Merkezi Ekipman Ücreti 2021  

 • Kayak Takımı : 50 – 80 TL arası
 • Kıyafet Takımı Alt Üst : 35 – 50 TL arası
 • Snowboard : 50 – 60 TL arası
 • Gözlük : 20 – 30 TL arası
 • Eldiven 30 – 40 TL arası

Not: Kayak Federasyonunun Anlaşmalı olduğu kayak odasından indirimli yararlanabilirsiniz.

(Erta Soyak Otel) Tarkan Kayak Odası: 0554 159 36 16

 Uludağ Kayak Merkezi Teleferik Ücretleri 2021  

Öğrenci Bilet Fiyatları: 25 TL Tek Yön – 35 TL Gidiş Dönüş

Tam Bilet Fiyatları: 35 TL Tek Yön – 48 TL Gidiş Dönüş

65 Yaş ve Üstü Bilet Fiyatları: 25 TL Tek Yön – 35 TL Gidiş Dönüş

0-6 Yaş Bilet Fiyatları: Ücret alınmıyor

Bisiklet Bilet Fiyatları: 12-17 saatleri arası (yoğun saatlerde) yolcu fiyatına ek olarak tek yön 60 TL, bunun dışındaki saatlerde yolcu fiyatına ek olarak tek yön 35 TL alınıyor.

OKUMALISIN  Arap Baba Mescidi ve Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir?

       Uludağ Kayak Merkezinde Gece Hayatı        

Uludağ’da gece hayatından kısaca bahsedersek ; büyük otellere gelen ünlü sanatçılar tarafından verilen konserlerden bahsedebiliriz, özellikle yıl başlarında büyük ilgi görmekte. disko ‘da bar’da yapılan  dj performansları akşam yemeklerinde canlı müzikler ,ve Havanın kararmasıyla birlikte profesyonel Kayakçılar yanan meşaleler eşliğinde misafirlere çeşitli şovlar düzenlemektedir.

Kayak merkezinde bulunan bazı oteller ve iletişim bilgileri 

– Le Chalet Yazıcı Otel (0224 285 23 40)

– Ağaoğlu My Mountain (0224 285 22 45)

– Beceren Otel (0224 285 21 11)

– Karinna Otel (0224 285 23 60)

– Kervansaray Hotels (0224 285 21 87)

Not: Otellerin Kayak Odalarından ve Ekipman Kiralayan Yerlerden Kayak Ekipman Kiralama yapabilirsiniz.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

İl merkezinden gelecekler için ise, Heykel’den dolmuş vasıtasıyla veya merkezden Teleferikle gidebilirsiniz. Teleferikle gitmek en mantıklı seçenek olmalı yollarda kalanları gördükten sonra. Tabi şunu da belirtelim kayak takımlarıyla teleferiğe binilmiyor. Arabayla gidecekseniz eğer size tavsiyemiz aracınızda zincir bulundurmanız.

 Uludağ’a Teleferik ile Nasıl Gidilir? Teleferiğe Nasıl Ulaşabiliriz? 

Uludağ Teleferik Fiyat Tarifesi 2021

Tam Bilet:  Gidiş – Dönüş ….. 60 TL

Öğrenci:      Gidiş – Dönüş…..40 TL

Çalışma Saatleri …….10.30 – 18.30

 • Bursa otobüs terminalinden 94 numaralı otobüse binerek,
 • Güzelyalı iskelesindeki otobüs durağından F1 no’lu otobüs ile heykele gelip daha sonra teleferiğe giden dolmuşlar kullunılarak,
 • Mudanya’dan F3 Numaralı otobüse binerek gidebilirsiniz,

Şehiriçi Otobüs Hatları

 • s1-s2 : heykel-teleferik hattı
 • 4B : çekirge devlet hastanesi- teleferik hattı
 • 15A-15B : merinos – kent meydanı – teleferik hattı
 • E12-E13 : uludağ üniversitesi – teleferik
 • G3 : Temenyeri – teleferik hattına binerek gidebilirsiniz.

Şehir Dışı Yol Mesafeleri 

 • Bursa – İstanbul 240 km
 •  Bursa – İzmir 330 km
 • Bursa- Ankara 380 km dir.

       Uludağ Milli Parkı Giriş Ücreti 2021     

 • Otomobil, Jeep ve Van tipi Ticari araçlar (Doblo,Caddy, Fiorino, vb.): 21 TL
 • Motorsiklet – ATV : 14 TL
 • Minibüs 63 TL
 • Otobüs: 189 TL

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sasalı Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Sasalı Kent Ormanı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir