Bursa’nın En İyi 10 Piknik Alanı – Bursa’da Piknik Yapılacak Yerler

Bursa’nın En İyi 10 Piknik Alanı – Bursa’da Piknik Yapılacak Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bursa’nın En İyi 10 Piknik Alanı – Mangal & Piknik Yapılacak Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bursa’nın En İyi 10 Piknik Alanı

Yoğun iş Temposunun yorgunluğunu atmak, şehrin stresinden. gürültüsünden uzaklaşıp sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek herkesin hakkı desek yanlış olmaz.

Peki, Bursa‘nın En İyi 10 Piknik Alanı Neresi? Bursa’da Nerelerde Piknik & Mangal yapılır? En Güzel piknik alanları Nerede? Bu Konular Hakkında nacizane bilgiler hazırlamaya çalıştık ….

        Bursa’nın En Güzel 10 Piknik Alanı          

              1- Atatürk Kent Ormanı – Nilüfer                        

Nilüfer ilçesinde Gümüştepe Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. 150 hektar alan büyüklüğündeki piknik alanı şehre yakınlığı ile Bursa ilinin en çok rağbet gören piknik alanlarının en başında gelmektedir. Bursa’nın En Büyük Piknik ve Mesire Yeri olarak bilinmektedir.  150 hektarlık alana sahip olan ormanda sağınız solunuz çam ağaçları ile doludur. Orman içerisinde Mangal – Piknik alanları, seyir terası, mescit, kamelyalar, gözlem kulesi, tenis masaları ve voleybol oyun alanları bulunmaktadır.

                      2- Yıldırım 75. yıl Kent Ormanı                       

1055 metrekare ormancılık tanıtım alanı ve 4050 metrekare çocuk oyun alanı, 1 kilometre bisiklet yolu, 3 kilometre yürüyüş yolu, 1 kilometre koşu parkuru, 4050 metrekare spor alanı, okçuluk alanı, airsoft atış alanı, dağ kızağı, ipli parkur alanı ve zipline bulunuyor.

Farklı konser ve kültürel aktivitelere ev sahipliği yapacak 6480 kişilik çim amfinin yer aldığı projede 2630 metrekare seyir terası, 10 bin 77 metrekare çadırlı kamp alanı, 10 bin 620 metrekare karavan kamp alanı, 4125 metrekare şifalı bitkiler alanı, kır kahvesi, 8755 metrekare koruluk, kır lokantası, büfe, paintboll alanı, kamelyalı piknik alanı ve 411 metrekarelik biyolojik gölet bulunmaktadır.

               3- Korusu Piknik Alanı – Yıldırım                       

Yıldırım ilçesinde bulunan bu yer özellikle Çeşmeleri ile ünlüdür. Su doldurmak için insanlar buraya gelmektedir. Girişte cüzi bir ücret alınıyor. Mangal yapabilirsiniz. Çeşme, Tuvalet, Mescit bulunmaktadır.

                             4- Uluabat Gölü                                            

Uluabat gölü Marmara Denizi’nin 15 km güneyinde ve Bursa ilinin 30 km batısında, Mustafa Kemalpaşa ilçesinin doğusunda bulunmaktadır. Muhteşem doğal güzelliği ve göl manzarası eşliğinde Piknik veya kahvaltı, hiç şüphesiz bütün haftanın yorgunluğunu atabilir. Gelmişken sandala binip göl gezintisi yapmadan olmaz elbette. Göl etrafında bulunan teknelerden birine binerek Adayı bir de göl üzerinden izleyin. Yok ben yürüyüş yapacağım derseniz, Göl etrafında keyifli dakikalar sizi bekliyor.

                              5- Baraklı Göleti                                         

Bursa İlinin Keles ilçesi, Bayraklı Köyü yakınlarında bulunan bu Gölet, sulama amacıyla yapılmış yapay bir göldür. Gölet, çam ağaçlarıyla çevrili muhteşem manzaralı bir yerdir. Bu güzel alanda doğa severler, Doğa yürüyüşüÇadırlı Kamp ve olta balıkçılığı için tercih etmektedir. Günü birlik Mangal ve piknik yapmak içinde uygun bir yerdir.

          6- Uludağ Sarıalan – Çobankaya Mevki                

 

Sarıalan: Uludağ Teleferiğin son istasyonunun olduğu yer olarak biliniyor. 1.650 metre yükseklikteki Sarıalan genellikle günübirlik kullanım amacıyla tercih edilen bir yayladır. Piknik, Çadır Kamp Alanı, Bungalov Evler, Lokantaları, Hediyelik eşya dükkânları, çocuk oyun alanları,bulunmaktadır.

Çobankaya: Uludağ’ın Bakacak yolu üzerinde Çobankaya’ya oteller Bölgesinden karayolu veya Sarıalan’dan orman içi patikalarda gidilerek ulaşılabilir. Piknik, Kamp Alanları, Softaboğan şelalesine uzanan doğa yürüyüş parkuru bulunmaktadır.

                          7- Kocayayla – Keles                                      

Keles’te bulunan bu yer içerisinde Karavan park alanları, çadır kamp alanı  ve Bungalov Evlerinde olduğu bir yerdir. WC, Çeşme imkanları, Işıklandırma imkanlarının bulunduğu Çam ağaçlarının arasında harika bir piknik alanıdır.

                            8- Ericek Göleti                                           

Bursa'nın En İyi 10 Piknik Alanı

Bursa’nın En İyi 10 Piknik Alanı

Gürsu İlçe sınırlarında, Şehir Merkezine 35 km mesafede bulunan Ericek Göleti, Piknik yapmak isteyen ziyaretçiler göl kıyısında balık tutabilir, doğa yürüyüşü yapabilir, kamp yapabilir ve gölün hemen kenarında bulunan Adrenalin Park tesisinin imkânlarından yararlanabilmektedir.

                           9-Dağyenice Göleti                                    

Bursa'nın En İyi 10 Piknik Alanı

Bursa’nın En İyi 10 Piknik Alanı

Nilüfer ilçesi, Misi Köyü – Dağyenice Köyü arasında, Doğancı Barajı’na 10 km uzaklıkta bulunan Dağyenice Göleti, Bursa il merkezine 20 km uzaklıkta bulunuyor. Kamp yapmak, piknik yapmak ve balık tutmak isteyenler ve doğa yürüyüşü yapmak istyenler için ideal bir yerdir.

    10- Ak Güvercin Piknik ve Mesire Alanı – Kestel    

Bursa'nın En İyi 10 Piknik Alanı

Bursa’nın En İyi 10 Piknik Alanı

Kestel’de bulunan bu piknik alanı, Kestel belediyesi tarafından yapılmıştır. Şehir merkezine de oldukça yakındır. Piknik Alanı içerisinde mescit, wc, kamelya, barbeku, Çeşme, otopark alanları bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.