Anasayfa / Doğal Güzellikler / Büyük Boncuklu Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Büyük Boncuklu Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Büyük Boncuklu Koyu Nerede – Nasıl Gidilir? Muğla Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vereceğiz.

                          Büyük Boncuklu Koyu Nerede;                   

Boncuklu Koyu, Muğla ili Fethiye ilçesi sınırında Keçiler Mahallesine bağlı bir koydur.  Koy, Boncuk gibi masmavi denizi, el değmemiş bir doğa güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan bir doğal harikasıdır Çam Palmiye ve Günlük ağaçları arasında gizlenmiş durumdadır. Muğla’dan 122 kilometre Fethiye’ye 20 dakikalık bir mesafede

                     Büyük Boncuklu Koyu Hakkında;          

Adı gibi Boncuk masmavi denizi, el değmemiş bir doğal güzelliği olan bulunuyor. Su altı görüş mesafesi 20-25 metreyi buluyor. Birçok balık çeşidinin bulunması, Şnorkel ile dalış yapanlar için iyi bir gözlem fırsatıdır.

Boncuk Koyunda, Koyların plajları taşlıktır, Kum şeklinde plajları yok. Bunu dikkate alarak yanınızda deniz ayakkabısı götürmeniz de fayda var. Özellikle çocuklu aileler kesinlikle deniz ayakkabısı alsın yanına.

       Boncuk Koyunun İsmi Nereden Geliyor…        

Suyun içinde küçük çakılların boncuk gibi görünmesinden dolayı Boncuk Koyu adını aldığı iddia edilmektedir. Devasa Çam Ağaçlarının olduğu bu koyda, orman içinde konaklayabilir, Büyük Boncuklu Plajı’nın ücretsiz mangalını kullanarak et pişirebilirsiniz. Çam Ağaçlarının altında Harika bir yer mangal yapma imkânı bulunuyor.

OKUMALISIN  Valla Kanyonu Seyir Terası Nerede-Nasıl Gidilir?

Boncuk Koyun en göze çarpan kısmı, köpek balıklarının doğal üreme alanları olması ve burada bulunan köpek balıklarının koruma altında olmasıdır. Hatta Köpek Balıkların 2 üreme vatanı olarak da bilinmektedir. Kıyıdan 150-200 metre mesafede, kayalıkların dibinde dolaşan 1.5-2 metre boyundaki köpek balıklarını görebilirsiniz.

               Büyük Boncuklu Koyunda Neler Yapılır?       

Alan içerisinde dağ bisikleti yapılabilecek bir bisiklet parkuru bulunmakta, İsterseniz gelirken bisikletle gelip parkurda gezinti yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çocuklar için oyun alanı ve yürüyüş parkuru mevcuttur. Koyda yüzebilir, dinlenebilir, eğlenebilir ve güneşlenebilir, Balık tutabilirsiniz. Koy, Biraz taşlık olmasına rağmen güzel bir koy, temiz bir denizi bulunuyor.

Boncuk Koyunda, Duş alma kabinleri, soyunma odaları ve tuvalet gibi temel ihtiyaç alanları da bulunmaktadır. Bu alanlar ücretsizdir.

Büyük Boncuklu ve Küçük Boncuklu Koyu olmak üzere Boncuklu koyu 2 tanedir. Boncuklu koyu olarak bilinen yer büyük boncuklu koyudur. Arabayla giderken yarımadanın girişinde batı yolunda Küçük boncuklu koyu, Aynı yoldan devam ettiğinizde Büyük Boncuklu Koyu’na ulaşmış oluyorsunuz.

OKUMALISIN  Namık Kemal Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir -Tekirdağ Gezilecek Yerler

               Büyük Boncuklu Koyu Giriş Ücreti 2021           

Koya girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Aracı ile gelenlerden 15 Lira otopark ücreti alınmaktadır.

Koy içerisinde bulunan tesislerden aldığınız bazı hizmetlerden ücret alınıyor. Eğer şezlong, şemsiye veya çardak kiralamak isterseniz de onların ücretleri de şu şekilde;

  • Şezlong….. :20 TL.
  • Şemsiye…..:20 TL.
  • Çardak…….: 60TL.
  •  Köşk……….:80 TL.
  • Araba giriş..:15 TL

Ücretsiz olan hizmetler, soyunma kabini, duş ve tuvaletler.

                 Büyük Boncuklu Koyuna Nasıl Gidilir?            

Fethiye ilçesinin batısında bulunan ve merkeze 4 kilometre uzaklıkta olan bu koya ulaşım, özel aracınızı ile Arabanız yoksa da merkezden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır.

Arabası ile gelecekler, karagözler, tersane, istikametini izleyerek ortalama 10 dakikada buraya ulaşabilirler.

Muğla’ya 122 kilometre Fethiye ilçesine yine 20 dakikalık mesafe uzaklıkta bulunan bu koya gitmek için Marmaris ilçesinde buraya giden servislerle ulaşılabilir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir