Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir – Otobüs – Metro – İSTANBUL

Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir – Otobüs – Metro – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Büyük Çamlıca Cami’ne Nasıl Gidilir – Otobüs – Metro – Vapur ile Gitme Yolları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Çamlıca Cami Hakkında Kısa Bilgi                

Çamlıca Cami, 37 bin 500 kişilik kapasiteli 10 bini kapalı, 5 bini avludan oluşmak üzere 15 bin metrekarelik alana sahiptir. 60 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği şekilde tasarlanan cami, Cumhuriyet tarihinin en büyük cami kompleksi olma özelliğini taşımaktadır.

Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir?

Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir?

Çamlıca camisi, 7 metre 77 santimetre boyundaki dünyanın en büyük alemine sahip olma özelliğine sahiptir. 125 bin metrekare alanda yapılan Çamlıca cami ayrıca kubbe kemerlerinin iç kısmına takılan 220 metre boyunda “Fetih Suresi’yle dikkatimizi çekmektedir.

İstanbul’un En Büyük Camisi

Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir?

Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir?

Ana kubbenin üzerine 3 metre 12 santimetre genişliğinde, 7 metre 77 santimetre yüksekliğinde, 4,5 ton ağırlığında alem yerleştirilmiştir. Nanoteknolojiyle renklendirilen ve 3 parçadan oluşan bu alem, Dünyanın en büyük alemi olma özelliğini taşımaktadır.

Peki, Bu muhteşem yapıya Nasıl Gidilir? Otobüs – Metro – Vapur tek tek bilgiler vermeye çalışacağız.

             Büyük Çamlıca Cami’ne Nasıl Gidilir?            

Büyük Çamlıca Cami’ne Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Üsküdar Cami – Ferah Mahallesi arası hizmet veren 15C hat No’lu otobüse binip Büyük Çamlıca Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Göztepe – Bulgurlu Metro arası hizmet veren 15CA hat No’lu otobüse binip Büyük Çamlıca Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir

Ataşehir Atatürk Bulvarı – Ümraniye Metro – Çamlıca Cami arası hizmet veren 320 hat No’lu otobüse binip Büyük Çamlıca Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Çamlıca Cami’ne Metro ile Nasıl Gidilir?

Üsküdar – Çekmeköy arası hizmet veren M5 metro suna bindikten sonra Ümraniye durağında inip 320 hat numaralı otobüs ile aktarma yaparak Çamlıca Camisine ulaşabilirsiniz.

Çamlıca Cami’ne Vapur ile Nasıl Gidilir?

Herhangi bir iskeleden binilen vapur ile Üsküdar iskelesine geldikten sonra Üsküdar Cami’den hareket eden 15C hat No’lu otobüse binip Büyük Çamlıca Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Çamlıca Cami’ne Nasıl Gidilir?

Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir?

Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir?

Büyük Çamlıca Camine Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.