Büyük Göl (Göllü Köy Gölü) Nerede – Nasıl Gidilir – TOKAT

Büyük Göl (Göllü Köy Gölü) Nerede – Nasıl Gidilir – TOKAT

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Büyük Göl (Göllü Köy Gölü) Nerede – Nasıl Gidilir  Neden Göllü Köy Gölü Deniyor? Piknik & Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Göl, Tokat ilinin Reşadiye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tokat şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 104 kilometre, Reşadiye ilçe merkezine uzaklığı ise yaklaşık 18 kilometredir. Reşadiye ilçesinin Göllüköy köyüne uzaklığı yaklaşık olarak 1 km dir. Göl, İsmini bulunduğu köyden almıştır.

Gölü’nün oluşumunda birden fazla faktör etkili olmuştur. Gölün oluşumunda tektonik ve yer altı su tablası etkili olmuştur. Gölün Yüzölçümü 112 500 m2 dir. İsminden de anlaşılacağı gibi büyük bir göldür. Gölün rakımı 1045 m dir. Gölde ortalama derinlik 7 metredir. Derelerden gelen sızıntı sular ve kış suları ile beslenmektedir. Gideğeni olduğu için gölün suları tatlıdır.

Birçok çeşit balık, yaban ördekleri ve göçmen kuşları burada yaşamını sürdürmektedir. Gölün çevresinde bazı alanlar insanlar tarafından tahrip edilse de sarıçam ormanları varlığını korumaktadır.

Büyük Göl ve çevresi barındırdığı doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Burada doğa yürüyüşü yapabilir, Piknik ve çadır kampı kurabilirsiniz.

              Büyük Göl (Göllü Köy Gölü) Nerede?          

Göl, Tokat ilinin Reşadiye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tokat şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 104 kilometre, Reşadiye ilçe merkezine uzaklığı ise yaklaşık 18 kilometredir. Reşadiye ilçesinin Göllüköy köyüne uzaklığı yaklaşık olarak 1 km dir.

        Büyük Göl (Göllü Köy Gölü) Nasıl Gidilir?     

Buraya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile gölün yakınına kadar ulaşmak mümkündür. Hususi araç ile gelenlerin Amasya Erzincan Yolu/Amasya- Erzurum Yolu/D100/E80 üzerinden ulaşmaları mümkündür.

Toplu taşıma aracı ile gelmek isteyenler Tokat merkezden Reşadiye ilçesine otobüsle ulaşılmaktadır. Reşadiye’den köy dolmuşlarına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.