Büyük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Büyük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Büyük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir –  Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Büyük Samanlık Koyu & Plajı                       

Büyüksamanlık Plajı, Muğla ilinin Fethiye İlçesinde Fethiye Yarımadası içerisinde kalan ve Büyük Samanlık ve Küçük Samanlık olarak ikiye ayrılan Koylar vardır. Sizlere şuan bahsedeceğimiz Büyük samanlık kısmıdır. Çok defa bu karşılaştırılsa da Yeri, Plajı ve Kumu farklılık göstermektedir. Büyük Samanlı Plajının Hemen yanında Mesire alanı bulunmaktadır. Sizlere şimdi Büyük Samanlık Plajı hakkında Bilgiler vereceğiz.

     Büyük Samanlık Koyu Plajı Hakkında Bilgiler     

Plajın işletmesi Orman Bakanlığını tarafından ihale usulü işletilmek üzere verilen bir plajdır, Fethiye yarımadasında bulunan bu plaja, Doğusunda Küçük Samanlı Plajı Batısında Kuleli plajı ve Çevresindeki Mesire alanlarıyla Fethiye ilçesinde ilgi gören plajlarındandır.

Büyük Samanlık Plajının Denizinden Bahsedersek, sığ bir yapıya sahiptir hemen derinleşmiyor, Tahta bir iskeleden denize doğru yapılmış bir yol var buradan giderek denizin ortasına doğru atlayabilirsiniz. Sahilinde birde kaydırak bulunuyor. Eğlenceli anlara sahip olan bu kaydırak, gençler için tam bir oyun alanı, Kıyıdan çıkıp kaydığınızda kendinizi denizin sularında buluyorsunuz. Plaj Çakıl-Kum karışımıdır. Çocuklu aileler mutlaka deniz ayakkabısı getirmeli. Ayrıca, Mangal yapma imkânı da bulunmaktadır.

                Büyük Samanlık Plajı Giriş Ücreti                 

Büyük Samanlık Plajı Giriş Ücreti 2023 

Yaya Giriş: 30 TL

Motor Giriş: 50 TL

Araç Giriş: 100 TL

Şemsiye & Şezlong Kiralama : 150 TL

Localar Ön Taraf 300 TL Arka Taraf 150 TL

İsterseniz de Kamp sandalyeniz ile de giriş yapabilirsiniz.

            Büyük Samanlık Plajı’na Nasıl Gidilir?             

Fethiye-Ölüdeniz arasında bulunan bu koy, Fethiye İlçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunuyor. Fethiye yarımadasında bulunan bu koya sahil kenarından aracınızla devam ederseniz ulaşabilirsiniz.

Fethiye İlçe merkezinden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır. Tekne Turlarının da yoğun ilgi gösterdiği bu alana Fethiye ilçesinde günübirlik turlar düzenlenmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.