Büyük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Büyük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Büyük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?- Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Büyük Samanlık Koyu – Plajı

Muğla ilinin Fethiye İlçesinde Fethiye Yarımadası içerisinde kalan ve Büyük Samanlık ve Küçük Samanlık olarak ikiye ayrılan Koylar vardır. Sizlere şuan bahsedeceğimiz Büyük samanlık kısmıdır. Çok defa bu karşılaştırılsa da Yeri, Plajı ve Kumu farklılık göstermektedir. Büyük Samanlı Plajının Hemen yanında Mesire alanı bulunmaktadır. Sizlere şimdi Büyük Samanlık Plajı hakkında Bilgiler vereceğiz.

Büyük Samanlık Koyu – Plajı Hakkında;

Plajın işletmesi Orman Bakanlığını tarafından ihale usulü işletilmek üzere verilen bir plajdır,2018 yılında herhangi bir işletmeye verilmeyen bu plaja giriş ücretsizi ama sonraki yıllar durumu ne olur bilinmez. Fethiye yarımadasında bulunan bu plaja, Doğusunda Küçük Samanlı Plajı Batısında Kuleli plajı ve Çevresindeki Mesire alanlarıyla Fethiye ilçesinde ilgi gören plajlarımdandır.

Büyük Samanlık Plajının Denizinden Bahsedersek, sığ bir yapıya sahiptir hemen derinleşmiyor, Tahta bir iskeleden denize doğru yapılmış bir yol var buradan giderek denizin ortasına doğru atlayabilirsiniz. Sahilinde birde kaydırak bulunuyor. Eğlenceli anlara sahip olan bu kaydırak, gençler için tam bir oyun alanı, Kıyıdan çıkıp kaydığınızda kendinizi denizin sularında buluyorsunuz. Plaj Çakıl-Kum karışımıdır. Çocuklu aileler mutlaka deniz ayakkabısı getirmeli. Ayrıca, Mangal yapma imkânı da bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Altınkum Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Büyük Samanlık Koyu – Plajı Giriş Ücreti;

Büyük Samanlık plajına giriş ücreti bulunmuyor, Yalnız aracınızla girecekseniz eğer 15 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Şunu da belirtmek isteriz, Aracınız plajın hemen yanına kadar gidiyor buda büyük bir avantajdır.

Büyük Samanlık Koyu – Plajına Nasıl Gidilir;

Fethiye-Ölüdeniz arasında bulunan bu koy, Fethiye İlçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunuyor. Fethiye yarımadasında bulunan bu koya sahil kenarından aracınızla devam ederseniz ulaşabilirsiniz.

Fethiye İlçe merkezinden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır. Tekne Turlarının da yoğun ilgi gösterdiği bu alana Fethiye ilçesinde günübirlik turlar düzenlenmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.