Büyükada Aya Nikola Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2024

Büyükada Aya Nikola Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aya Nikola Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Aya Nikola Plajı                   

İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Maden Mahallesi sınırları içerisinde Yılmaz Türk Caddesinde bulunmaktadır.

Aya Nikola Halk Plajı olarak geçmesine rağmen giriş ücreti alınmaktadır.  Temiz denizi sebebiyle en çok tercih edilen plajlardan biridir. Plajı ince kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ bir yapıya sahiptir. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir.

Aya Nikola Plajı 

Aya Nikola Plajı 

Bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 3 km mesafede olup, sezon ayları baz alındığında bölgenin su sıcaklığı ortalaması 23 °C civarlarında seyretmektedir. Plajda cankurtaran güvenliği, restoran, büfe ve şezlong bulunmaktadır.

     Aya Nikola Plajı Giriş Ücreti 2024 Yılı       

hafta içi 300 TL, hafta sonu 450 TL ücret alınmaktadır. (Fiyatlar 2024 yılına aittir.)

Giriş ücretine şezlong, şemsiye Duş tuvalet ve giyinme kabinleri dahildir.

Plaj, 08: 00 ile 23: 00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aya Nikola Plajı 

Aya Nikola Plajı 

                 Aya Nikola Plajı Nerede?                     

Plaj, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Maden Mahallesi sınırları içerisinde Yılmaz Türk Caddesinde bulunmaktadır.

                     Aya Nikola Plajı’na  Nasıl Gidilir?              

Plaja ulaşmak için öncelikle Büyükada’ya ulaşmanız  gerekmektedir.

Büyükada’ya ulaşım oldukça kolaydır. Hem İstanbul’dan hem de Yalova’dan yaz aylarında pazar günleri ise İzmit’ten ulaşmak mümkündür. İstanbul da özellikle Avrupa yakasında Eminönü, Karaköy ve Kabataş iskelesi, Asya yakasında ise Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Acılar iskelelerinden denizyolu ile istediğiniz saatlerde adalara ulaşabilirsiniz. Adalara ulaşım gerçekleştiren firmalar İDO, şehir hatları, Dentur, Turyol, Mavi Marmara ve Prenstur’dur.

Vapur ile Yolculuk Süreleri

 • Kabataş – Büyükada   (direkt):                                60 dakika
 • Kabataş – Kadıköy-Tekmil Adalar- Büyükada:    105 dakika
 • Bostancı – Büyükada  (direkt):                                30 dakika
 • Bostancı – Heybeliada- Büyükada:                        45 dakika
 • Bostancı – Tekmil Adalar- Büyükada:                    60 dakika

Deniz Otobüsü ile Yolculuk Süreleri

 • Kabataş – Büyükada: 30 dakika
 • Bostancı – Büyükada: 10 dakika

Büyükada İskele Başmemurluğu Tel: (0216) 382 60 06

Büyükada Deniz Otobüsü İskele Memurluğu Tel: (0216) 382 44 36 

Karaköy ve Eminönü’nden

Motorlar vasıtası ile adalara sabah saat:6.30’dan itibaren düzenli şekilde seferler yapılmaktadır. Yılın her günü gece 12’ye kadar Eminönü iskelesinden şehir hatları vapuruna binerek adalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Eminönü’nden kalkan vapur sırasıyla Kadıköy, Kınalıda, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada iskelesine uğramaktadır. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmekte ve bu hatlarda İstanbulkart’ınızı kullanabilir, kartınızın türüne göre indirimli tarifeden yararlanabilirsiniz.

Kabataş Limanı’ndan

Adalara gitmek için en çok kullanılan ve en yoğun olan limanlardandır. Adalara, vapur, motor ve deniz otobüsleri gibi geniş bir tercih sunması nedeni ile çok rağbet görmektedir. Yaz kış düzenli seferler uygulanmaktadır. İsterseniz şehir hatları vapuru kullanarak ucuza ulaşımı gerçekleştirebilir, isterseniz rahat ve hızlı bir ulaşım için İDO’yu tercih edebilirsiniz.

Avcılar’dan

Avcılar iskelesinden sadece yaz aylarında ve sabah 09.15 saatinde adalara gidiş gerçekleştirilebilmektedir. Geri dönüş için adalardan kalkış saati ise 19.15’tir. Avcılar’dan adalara sefer yapan tek firma olan Dentur Avrasya ile ulaşım sağlanabilmektedir. Avcılardan adalara seyahat süresi ise yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Bostancı’dan

Asya yakasında adalara ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım noktasıdır. Aynı Kabataş gibi deniz otobüsleri vapur ve motor gibi seçenekleri ile yolculara tercih seçenekleri vermektedir. Yaz kış düzenli seferler gerçekleştirilmektedir. Sabah 6.00’dan itibaren ulaşım aracı bulmak mümkündür.

Kadıköy İskelesi’nden

Şehir hatlarının Kabataş’tan düzenlenen vapurlar Kadıköy’e de uğramaktadır. Kadıköy-Büyükada arası sefer düzenleyen ilk alternatifimiz gece 12’ye kadar hizmet veren şehir hatları vapurlarıdır. Bunun dışında ikinci alternatif olarak Turyol Kadıköy’den adalara, sadece yaz aylarında adalara sefer düzenlemektedir. Turyol firması buraya hafta içi karşılıklı olarak 5, hafta sonu ise 6 sefer düzenlemektedir.

Kartal’dan

Kartal dan adalara yaz kış düzenli sadece Prenstur firması motor ile sefer düzenlemektedir. İlk sefer saat:06.30 dadır. Yaz döneminde ise bu seferlerin sıklığı yarım saatte bir olmakla birlikte yolculuk süresi ise yaklaşık 25 dakikadır. Böylelikle Kartal bölgesinde oturanların adaya istedikleri zamanda gidip gelmeleri mümkün olmaktadır.

Maltepe’den

Yazın ve kışın sadece günde üç kere mavi Marmara firması motorlar ile sefer düzenlemektedir. İlk ulaşım saat: 08.00’dadır.

Yalova’dan adalara ulaşım gidiş-dönüş olarak tek sefer yapılmaktadır. Yalova’dan kalkış saat 10.30 Heybeliada’dan kalkış ise saat:18.00’dir.

İzmit’ten adalara gidiş-dönüş sadece “Pazar” günleri Kocaeli Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Dkshsbx8 dedi ki:

  Bilgiler 2023 e mi ait acaba

  1. Seyyah Çağlar dedi ki:

   2022 yılına aittir. 2023 yılı için Tesis ve tesis hakkında güncelleme yapılmadı.